Seferihisar Emlak

Seferihisar‘da yıllardır hayali kurulan Sığacık-Samos adası arasında düzenli feribot seferleri sonunda gerçekleşti.

Şimdilik cuma, cumartesi, pazar günlerinde düzenlenen, bayram sürecinde perşembe günlerini de kapsayacak olan seferler, Ege’nin tanınmış turizmcilerinden Seda Yıldırım ile Turizm Otelcilik mezunu olan kardeşi Sena Yıldırım‘ın olağanüstü mücadelesi ile hayata geçti. İki kardeş, Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer, Teos Marina Genel Müdürü Fatih Dağıstanlıoğlu ve Samos adasındaki turizmcilerle iş insanlarının desteğinde zor olanı başardı ve Sığacık-Samos adası arasında SAMOS STAR feribotu ile düzenli seferleri başlattı.DSC_7337Turizme 37 yıl emek veren, 25 yıldır da kendi seyahat acentesi TURSEM/CELEBRITY Turizm  ile Kıbrıs ağırlıklı turlar düzenleyen Seda Yıldırım, Sığacık-Samos hattının kalıcı olacağını, TEOS Marina ile protokol imzaladıkları belirtti. Yıldırım, seferlerin başlayışını şöyle anlattı.

DSC_7329Firma sahibi Seda Yıldırım ve güler yüzlü ekibi Sığacık-Samos yolcularına simit, boyoz ve börek ikram ediyor.

YILLARIN HAYALİYDİ

Sığacık-Samos adası arasında feribot seferlerini herkes istiyor ama hayal bir türlü gerçeğe dönüşemiyordu. Bunun çeşitli nedenleri vardı, ancak en önemli etken engellemelerdi. Çünkü Sığacık’ta bir hudut kapısının açılması ve feribot seferlerinin başlaması, sektörü kendi tekelinde gören firmaların işine gelmiyordu. Alttan alta ”Olmaz, Sığacık’ta yeterli sayıda yolcu toplanmaz” söylentileri yayarak hem bizim, hem bize destek verenlerin umutlarınıDSC_7349söndürmeye çalıştılar. Yılmadık. Hep birlikte mücadeleye başladık. Hudut kapısının ve gümrüğün açılması, TEOS Marina yönetiminin sıcak yaklaşımı ve Başkan Tunç Soyer’in sürekli desteği heyecanımızı artırdı. Sıra feribota ve seferlerin başlamasına gelince devreye Samoslu iş insanları, otelciler ve işletmeciler girdi. DSC_7357 Samos’taki Samaina İnn otellerinin sahibi Katerine Stravou, Anema Otel ve Meltemia Restoran’ın sahibi, iş insanları Diamendis, diğer iş insanlrarı Nikos Elenis, Yorgo ve Kostas’ın öncülüğünde sponsorluk oluşturularak şirin teknemiz SAMOS STAR’ı seferlere hazırladık. Uluslararası deneyime sahip Kaptan Visarion ile birlikte geminin 6 kişilik kadrosunu kurduk ve dümene geçildi. Seferlerle Ege’nin iki yakasındaki insanları birbirleri ile kucaklaştırıyor ve kökü asırlar öncesine dayanan dostlukları yeniden yeşertiyoruz.”

BAYRAM REZERVASYONLARI BAŞLADI

İzmir ve Seferihisarlıların yoğun ilgi gösterdiği ve günübirlik 17.5 Euro, konaklamalı 42 Euro‘dan başlayan turlar, Yunan ve Anadolu ezgilerinden izler taşıyan taverna geceleri ve ada turu ile daha da renkleniyor. Firma yetkilileri Seda ve Sena Yıldırım kardeşler, Samos turlarına ilgi duyanların ve bayramı SAMOS adasında geçirmek isteyenlerin 0232 372 81 31 ve 463 97 63 numaralı telefonlara veya TÜRSAB (Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği) işletme belgeli tüm seyahat acentelerine müracaat etmelerini istediler. Seferlerin hava koşullarına göre bu ay sonuna kadar devam edeceği ve Mayıs 2016 tarihinde tekrar seferlerin başlayacağını ve Sığacık-Karlovassi hattının kalıcı olacağını  açıkladı.DSC_7360Seferihisar’dan Samos’a gelen ve izlenimlerini seferihisar.com’a değerlendiren Urlalılar Turizm sahibi Can Demirgür  “Samos adasının insanları ve coğrafyası turizm bakımından gezip görülmesi gereken yerlerden, ancak adanın Karlovassi kenti bir başka, firmam Seferihisar- Samos seferlerine tam destek verecek” dedi.

DSC_7363

DSC_7402DSC_7405

YARIN : ŞEN ŞAKRAK DENİZ YOLCULUĞU VE MÜTHİŞ TAVERNA EĞLENCELİ GECELERDEN DİĞER FOTOĞRAF VE VİDEO ÇEKİMLERİNİ İZLEYEBİLECEKSİNİZ.  

 

Son Güncelleme : 16 Eylül 2015 21:29