Seferihisar Emlak

Seferihisar Tapu Müdürlüğü çalışanları, Sağlık Bakanlığı’nın,”Bağışlanan Organ Filizlenen Candır” sloganıyla başlattığı kampanyaya destek vererek topluca organ bağışında bulundu. İzinli ve raporlu personel haricindeki tüm çalışanlar, müdürlükte düzenlenen organizasyonda organlarının bağışına yönelik evrakları imzaladı.

Seferihisar’da organ bağışına yönelik hassasiyetin her geçen gün daha da arttığını kaydeden Necat Hepkon Devlet Hastanesi Organ Bağış Birimi görevlilerinden Hemşire Aysel Soydan, “İlçemizde organ bağışına ‘Evet’ diyenlerin sayısı bir hayli fazla, ancak öncelikle insanlarımızın organ bağışı konusunda bilgilendirilmesi gerekiyor. Bizlere en fazla yöneltilen soru, “İleri yaşlar veya kronik hastalıklar organ bağışına engel olur mu’’ oluyor. Yaşın ilerlemiş olması, kronik hastalık, alkol veya sigara kullanımı, organ bağışında bulunmaya engel değildir. 18 yaşından büyük ve akli dengesi yerinde olan herkes organ bağışında bulunabilir” dedi.

Seferihisar Tapu Müdürlüğü’nde düzenlenen organ bağışı kampanyasını görüntülemek için müdürlüğe giden Yeni Haber ve seferihisar.com yayın sorumlusu Mustafa Karabulut da etkinliğe destek verdi.

Seferihisar’da organ bağışına yönelik hassasiyetin her geçen gün daha da arttığını kaydeden Necat Hepkon Devlet Hastanesi Organ Bağış Birimi görevlilerinden Hemşire Aysel Soydan,” kampanyamızı Seferihisar insanına anlatabilmek ve organlarını bağışlatmak için Seferihisar’da çalmadığımız kapı kalmayacak” dedi.