fbpx

Seferihisar Tohum Takas Şenliği! Yerel fideler dağıtılacak

Seferihisar Tohum Takas Şenliği’nde, 2011 yılından itibaren hizmet veren Can Yücel Tohum Merkezi’nde üretilen yerel fideler Türkiye'nin her yerine dağıtılacak.
Seferihisar Tohum Takas Şenliği! Yerel fideler dağıtılacak
Yayınlanma tarihi : 19 Mayıs 2022 3:35

Seferihisar Belediyesi tarafından yerel tohumun sürdürülebilirliğini arttırmak amacıyla düzenlenen Tohum Takas Şenliği’nin 11’incisi, 21 Mayıs Cumartesi günü Türkiye’nin dört bir yanından davet edilen belediyelerin katılımlarıyla gerçekleşecek.Edirne, Ereğli, Bodrum, Menteşe, Honaz, Ödemiş, Hatay Büyükşehir, Bornova, Kemalpaşa, Buca ve Efes Selçuk Belediyeleri şenlike katılım sağlayacak

“GELECEK NESİLLERE TAŞIYACAĞIZ”

Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin tarımsal kalkınmanın önemine vurgu yaparak: ” “Bu hikayeye Tunç Başkanımız ile birlikte kaybolmaya yüz tutmuş tohumları bir yerde biriktirip gelecek nesillere taşıyalım diyerek başladık. Yerel tohumun sürdürülebilirliği için tohum takas şenlikleri düzenledik ve pandemi sürecine kadar devam ettik. Pandemi dolayısıyla düzenleyemediğimiz tohum takas şenlikleri yerine vatandaşımıza 150 bin fide dağıttık. Tarımsal kalkınmanın böylesine önemli olduğunu gördüğümüz bugünlerde tohumun değerini bir kez daha anladık. 2022 yılında yeniden yüz yüze buluşacağımız Tohum Takas Şenliği’mize tüm hemşerilerimi bekliyorum” dedi.

Program boyunca Seferihisar Belediyesi’nin 4. Uluslararası Resim Çalıştayı kapsamında düzenlenen Baskı Resim Festivali eserleri de sergilenecek.  Ayrıca şenlikte Shukar Muzika ve Funniest Maestro gruplarının konser etkinlikleri düzenlenecek.

Yorum yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumlar (0)