fbpx

Seferihisar, yatırımcısına kazandırıyor

Hepsiemlak 2021 Emlak Endeksi Verilerini açıkladı. Buna göre Seferihisar Türkiye’nin en çok kazandıran ilçeleri arasında yer alıyor.
Seferihisar, yatırımcısına kazandırıyor
Yayınlanma tarihi : 14 Haziran 2021 2:00

YENİ HABER – Hepsiemlak’ın açıkladığı 2021 Emlak Endeksi Verilerine göre satılık konut fiyatlarının yüzde 70 ile yüzde 40 arasındaki artış oranlarıyla en çok artış gösterdiği illerin başında Samsun, Muğla, Düzce, Gaziantep, Antalya, Aydın, Balıkesir, Adana, Sakarya ve Kayseri geldi.

Kıyı şehirlerin revaçta olduğunu gösteren araştırmalara göre son 1 yılda yatırımcısını en çok kazandıran illerin başında Antalya geliyor. Antalya’yı ise sırasıyla İzmir, Ankara, İstanbul ve Bursa izliyor.

SEFERİHİSAR’A İLGİ BÜYÜYOR

Türkiye’nin en çok yükselişe geçen ilçeleri arasında da Seferihisar göze çarpıyor. Son 1 yılda yüzde 75 ile yüzde 63 arasındaki artış oranıyla yatırımcısına en çok kazandıran ilçelerin arasında İzmir’den Seferihisar, Urla, Çeşme ve Menderes yer alıyor. Seferihisar; Urla, Çeşme, Menderes ve Çiğli ile birlikte İzmir’de fiyatı en çok artan ilçeler arasında.

KAZANDIRMAYA DEVAM EDECEK

Hepsiemlak Genel Müdürü Zeynep Tandoğan’a göre, İzmir’in Urla, Seferihisar, Çeşme ve Menderes ilçelerinin ilçelerinin son 1 yıl içinde değerlenmesi de yazlık bölgelere olan eğilimin önemli bir göstergesi. Deniz kıyılarına olan yatırım talebinin pandemi ile daha da arttığını söyleyen Tandoğan, önümüzdeki yıllarda bu kadar hızlı olmasa da deniz kıyılarına olan talebin devam edeceğini öngörüyor. Bu bölgelerin yatırımcısına kazandırmaya devam edeceğini düşünen Tandoğan “Öte yandan her zaman olduğu gibi tüm il ve ilçelerimizde geçerli olmak üzere ulaşım projelerinin geliştiği bölgeler yatırımcısına kazandırmaya devam edecek. Konut fiyatlarındaki son 5 yıllık değişimi göz önünde bulundurduğumuzda hiçbir zaman sert düşüşler olmadığını ve fiyatların kademeli olarak artarak devam ettiğini görüyoruz. Bundan sonrası için de fiyat artış hızı mevsimsel ya da ekonomik koşullara bağlı olarak düşebilir ancak sert fiyat düşüşleri beklemiyoruz.” diyor.

EN FAZLA KAZANDIRAN MAHALLELER

Endeksa’nın verdiği bilgilere göre de, Seferihisar’da Mayıs 2021 sonu itibarıyla son bir yıl içerisinde satılık konutların fiyatları %46.49 arttı. Seferihisar’da en fazla değer kazanan mahalleler ise sırasıyla Hıdırlık, Sığacık, Tepecik, Turabiye, Ulamış olarak sıralandı.

Seferihisar’da Mayıs 2021 sonu itibarıyla en hızlı geri dönüşe sahip mahalleler arasında Cumhuriyet, Atatürk, Payamlı, Düzce, Orhanlı yer alıyor. En geç geri dönüşe sahip mahalleler ise sırasıyla Hıdırlık, Sığacık, Tepecik, Turabiye, Ulamış yer alıyor.

Yorum yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumlar (1)
  • İzmirli izmir dedi ki:

    Direk fay hattı üzerinde bulunan bir bölgeye yatırım yapmak tek kelimeyle aptallıktan başka bir şey değil,200bin dicekler yinede almam,ama ne yapalım akılsız çok, ölmek isteyen buyursun

    1
    1