Seferihisar Emlak

AK Parti Seferihisar İlçe Başkanı Ahmet Aydın, Karayolları 2. Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan Seferihisar anayolunda sona yaklaşıldığını, yolun Seferihisar’a yakışan bir yol olduğunu söyledi.

AK Parti Seferihisar İlçe Başkanı Ahmet Aydın, Seferihisarlar’ın taleplerini dikkate alıp Seferihisar anayolu projesinde revizeler yapan Karayolları 2. Bölge Müdürlüğü’ne teşekkür etti.
AK Parti Seferihisar İlçe Başkanı Ahmet Aydın, Karayolları 2. Bölge Müdürü Murat Gönenli’yi makamında ziyaret etti. Karayolları 2. Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan Seferihisar anayolunda halkın taleplerinin dikkate alınarak revizeler yapılmasından duyduğu memnuniyeti dile getiren AK Parti Seferihisar İlçe Başkanı Ahmet Aydın, Bölge Müdürü Murat Gönenli’ye de teşekkürlerini iletti.

YENİ YOL YENİ BAŞLANGIÇ
Karayolları tarafından Seferihisar’da yapımı devam eden ve sene sonu bitmesi planlanan Karakayalar-Yenisu Sitesi arasındaki yol çalışmaları hakkında bilgi almak üzere Karayolları 2. Bölge Müdürü Murat Gönenli’yi makamında ziyaret eden AK Parti Seferihisar İlçe Başkanı Ahmet Aydın, “Sayın müdürümüz ile iletişim halindeyiz. Vatandaşlarımızın istek ve taleplerini iletiyoruz. Karayolları hem Seferihisar’a yakışan bir anayol yaptı hem de bu yolu yaparken vatandaşlardan gelen talepleri dikkati alarak revizeler yaptı. Karakayalar-Yenisu Sitesi arasındaki yaklaşık 9km’lik güzergâhın sene sonuna kadar bitmesi planlanıyor. Güzergâh boyunca kavşak ve orta refüjün peyzaj düzenlemesi de yapılırken, yol boyunca ışıklandırmalar yenilenecek, yol kenarlarındaki elektrik direkleri kaldırılarak, enerji nakil hatları yer altına alınacak. Sıcak asfalt kaplanacak olan kesintisiz bölünmüş duble yolumuz yepyeni bir görünüme kavuşacak” dedi.

Mevcut yolun, çağın ihtiyaçlarına uygun olmadığını ve araçları yıpratarak kazalara sebebiyet verdiğine dikkat çeken Başkan Aydın, “Herkes gibi Seferihisarlılar’da yaşayan vatandaşlarımızın da konforlu ve sağlıklı yollar kullanmasını istediğimiz gerçeği tartışılmaz. Yollarımız da, özellikle yaz aylarında artan nüfusun doğurduğu bölge ihtiyaçlarını karşılamalı. Kış aylarında ise hem mevsim koşulları hem de yollarda oluşan su birikintilerini engellenmek için de yol üzerinde drenaj çalışmalarıyla gerekli düzenlemeler yapılıyor” diye konuştu.

O DEVİR KAPANDI
“Tekerlek dönsün, araba yürüsün anlayışıyla yapılan yolların devri kapandı” diyerek konuşmalarına devam eden Başkan Aydın, şu ifadelere yer verdi: “Öncelikli amacımız Seferihisar’a yakışan bir ulaşım imkânı sağlamak ve vatandaşlarımızın can güvenliği. Motorlu taşıtlar için daha konforlu hale getirilen yol çalışmalarında aynı zamanda yayalarımızın ve bisikletli vatandaşlarımızın ortak kullanabilecekleri kaldırımların da özenle yenilenmesi gerçekleşecek. Sanayi Kavşağı, Sığacık Kavşağı ve Tepecik Kavşağı da güzelleşirken tüm bunlara artı olarak; Kocaçay’daki köprüye ilave yapılarak geçiş hattı üzerinde bölünmüş duble yol kazandırdık .”