Seferihisar Emlak

Ülkelerindeki iç savaştan kaçarak Türkiye‘ye sığınan Suriyelilerle Avrupa rüyası ile yola çıkan Afgan, Pakistan ve Irak uyruklu yüz civarında mülteci, yasa dışı yollardan Yunan adalarına geçmek için açıldıkları Ege Denizi‘nde Sığacık Sahil Güvenlik Ekipleri tarafından yakalandı.

multeci2
7-8 kişilik botlara 25-30‘ar kişilik gruplar halinde binen, kısa süre sonra da dalgalara yenik düşen göçmenler, Seferihisar’da alınan etkin önlemler sayesinde muhtemel bir faciadan kurtuldu.
Aralarında çocuk ve kadınların da bulunduğu mültecilerin dramını anladıklarını, ancak uyrukları ne olursa olsun denizde boğulmalarına ve uluslararası anlaşmalara aykırı geçişlerine izin vermeyeceklerini kaydeden Seferihiasar Kaymakamı Resul Çelik, ”Sahil Güvenlik ekplerimiz, polis ve jandarmamız aralıksız görev başında olup kıyılarımızı ve denizlerimizi sürekli kontrol altında tutmaktadır. Bu arada duyarlı vatandaşlarımızın ve balıkçılarımızın ihbarları da mülteci facialarının önlenmesine hizmet etmektedir” diye konuştu….

multeci4
Yakalandıktan sonra ifadeleri alınan mültecilerin karakol işlemlerinin ardından İzmir Emniyet Müdürlüğü Yabancılar Şubesi ekiplerine teslim edilmesi bekleniyor…. multeci3

Son Güncelleme : 19 Nisan 2018 9:14