fbpx

Seferihisar’da başarılı öğrencilere ödül verilecek! AK Parti Akarca’yı gündeme getirdi

Seferihisar Belediyesi Ağustos Ayı Meclisi düzenlendi.
Seferihisar’da başarılı öğrencilere ödül verilecek! AK Parti Akarca’yı gündeme getirdi
Yayınlanma tarihi : 03 Ağustos 2022 5:56

Başkan Vekili Duygu Ulu başkanlığında toplanan mecliste ÖSYM sınavlarında başarılı olan öğrencilere ödül verilmesi tüm meclis üyelerinin oy birliği ile kabul edildi.

ARITMA SORUNUNU DİLE GETİRDİ

Dilek ve temenniler bölümünde söz alan AK Partili Belediye Meclis Üyesi Ümit Cingöz Akarca’nın sorunların bahsederek: “Arıtma tesisinde derin deşarj çalışmasının bir an önce yapılması gerekiyor. Bu konudaki çalışmalar hızlandırıp sonuca ulaştırılmalı” diye konuştu.

“İZİN NOKTASINDA GÖRÜŞMELER YAPALIM”

Cingöz’e cevap veren CHP Seferihisar Belediye Meclis Üyesi ve Meclis Başkan Vekili Sefer Topçu, Büyükşehir Belediyesinin ihaleyi yaptığını Tarım Bakanlığından alınması gereken bir iznin olduğunu belirtip “İznin alınması ile ilgili sizin aracılığınızla AK Parti’den rica edelim Tarım bakanlığından alınması gereken izin noktasında görüşmeleri yapalım” dedi.

YOL SORUNUNA DEĞİNDİ

Seferhisar’daki yol sorununa değinen AK Partili meclis üyesi Ümit Cingöz “Gözsüzler Caddesinde yapılan asfaltlama çalışmasında caddenin giriş ve çıkış bölümleri yarım bırakılmış ve burada vatandaş mağdur olduklarını dile getiriyor. Asfalt Gökhisar Kent Sitesinden başlıyor giriş kısmı hala bozuk. Diğer girişinde ise İZSU’ya ait bir kazı var ve bu çok büyük bir çukur. Bölgede yaşayanlar daha önce etrafında bir güvenlik önlemi de olmadığını yakın zamanda bir beton bariyer yapıldığını, çukurun hem güvenlik zafiyeti oluşturduğunu hem de içine dolan çöplerin Çevre kirliliği yarattığını söylüyor. Bu çalışma da vatandaşın daha fazla mağdur olmaması için bir an önce tamamlanmalı” diye konuştu.

AKARCA’NIN MAHALLE OLMA TALEBİ

AK Partili Ümit Cingöz Akarca’nın mahalle olma talebine değinerek: “Bu konu ile ilgili Akarca sakinlerinin haklı ve yoğun bir talepleri var. Bununla ilgili meclisimizde bir komisyon oluşturup bununla ilgili çalışma yapılması gerekiyor. Vatandaşın talebini görmezden gelmemeliyiz. Bizim temennimiz Akarca’nın mahalle olması ile ilgili bir an önce birlikte bir çalışma yaparak sonuca ulaştırmak. Bu konuda yaptığınız çalışmalar varsa bizi de dahil edin. El birliği ile Akarca için birlikte çalışarak bu konuyu çözüme kavuşturalım” diye konuştu.

“BELEDİYE OLARAK ARAŞTIRMA YAPIYORUZ”

Akarca’nın mahalle olmasını biz de istiyoruz diyen Meclis Başkan Vekili Duygu Ulu, “Bununla ilgili bir kamuoyu araştırması yapacağız. Bu konu Hıdırlık ve Tepecik Mahallelerini de ilgilendiriyor. Konu ile ilgili çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.

Yorum yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumlar (0)