Seferihisar Emlak

Cumhuriyet  Halk Partisi’nden Seferihisar Belediye Başkanlığı için aday adaylığı müracaatı yapan 13 partiliden hiçbirinin belirlenmemesi ve Soyer’in son dakikada Yelda Celiloğlu’nun ismini MYK’ya sunarak aday yapması Seferihisar CHP’de isyana yol açtı.

TOPLANTI ÜSTÜNE TOPLANTI

Aralarında Cumhuriyet Halk Partisi önceki ilçe başkanı İsmail Yetişkin ile partide gençlik kolları başkanlığı, ilçe başkanlığı, belediye başkan yardımcılığı ve 20 yıl belediye meclisi üyeliğini görevlerini yürüten Hüseyin Ercan, yine partide ilçe başkanlığı ve il genel meclisi üyeliği gibi sorumluluklar üstlenen Yusuf Vehbi Tarhan’ın da olduğu partililer bir araya  gelerek son gelişmeleri değerlendirdiler.

Toplantıda tabanın görüşü doğrultusunda Yelda Celiloğlu’nun adaylığının geri çekilmemesi halinde seçimlere bağımsız veya başka partiden bir adayla girilmesi fikri tartışıldı. Ancak böyle bir girişimden önce Tunç Soyer ile görüşülmesi, Soyer’e Yelda Celiloğlu’nun adaylığını geri çektirilip partiden başkan aday adaylığına müracaat eden 13 kişiden birisinin aday gösterilmesi konusunda ısrarcı olunması kararı alındı. Bu teklifin kabul edilmemesi halinde ise Aydın Güney’in bağımsız veya bir başka partiden aday gösterilmesi üzerinde görüş birliğine varıldı.

Toplantının ardından akşam saatlerinde Aydın Güney ve iki partili, toplantıda alınan kararı Soyer’e aktardı, ancak Soyer makamımdaki görüşmede bu öneriye sıcak bakmadı ve tüm partililerin ve aday adaylarının Yelda Celiloğlu’na destek vermelerini istedi.

Soyer’in Yelda Celiloğlu isminde ısrarı üzerine Aydın Güney,”Bu önerimizi gerçekleştirmezseniz ben bağımsız aday olarak ortaya çıkacağım veya herhangi bir partiden  aday olacağım” dedi.  Soyer’in bu açıklamaya, ‘Hain olursunuz’ diye tepki vermesi üzerine de Aydın Güney, ‘’Vatanı satmıyorum ki hain olacağım’’ ifadesini kullanarak Soyer’in makamından ayrıldı.

Son Güncelleme : 31 Ocak 2019 14:00