Seferihisar Emlak

Tepecik İlköğretim Okulu’ndan iki çocuk, Polis Teşkilatının Kuruluşunun 173. Yıldönümü konulu resimleriyle polis teşkilatını duygu selinde boğdu…

Öğretmenlerinin verdiği konuyu büyük bir sevgiyle işleyen çocuklar, can ve mal güvenliğimizi sağlayan polislerimizin önemini ve yaptıkları işin kutsallığı o kadar güzel resmettiler ki; okul müdürü bu resimleri Seferihisar İlçe Emniyet Müdürü Muhittin Murat Yener’e gönderdi.

Resimlerden çok etkilenen İlçe Emniyet Müdürü, bu resimler nedeniyle okula bir ziyaret düzenledi. Küçük ressam ve arkadaşlarına hediyelerle ziyarete giden Emniyet Müdürü Polis ve çocukların diyaloğunun çok önemli olduğunu vurguladı ve çocuklara şunları söyledi:

Sevgili çocuklar, polis sizin en yakın dostunuzdur. Polisten korkmak, çekinmek yerine polisle dost olun. Çünkü her kötü zamanınızda, büyük bir cesaretle sizin yanınızda olacak, sizi kötülerden koruyacak olandır polis. Hiç çekinmeden polis birimlerine girin, çayımızı, gazozumuzu için. Polis amcalarınızı tanıyın, onlarla dertleşin” dedi…

Emine Derinkaya ve Yaren Tekin’in yaptığı resimlerden çok etkilendiğini söyleyen Emniyet Müdürü, çocukları öperek kutladı.

Son Güncelleme : 20 Nisan 2018 19:50