Seferihisar Emlak

İşçi ve emekçiler tarafından kutlanan birlik, dayanışma ve haksızlıklarla mücadele günü olan 1 Mayıs, Seferihisar Belediyesi tarafından düzenlenen programla kutlandı.

Seferihisar Belediyesi çalışanları, belediye hizmet binası önünde toplanarak Cumhuriyet Meydanı Atatürk Heykeli önüne kadar yürüyüş gerçekleştirdi. Programa Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer, Disk Genel İş Şube Başkanı, sivil toplum örgütleri ve belediye çalışanları katıldı.

Törende Seferihisar Belediyesi Sendika temsilcisi Ali İntepe ve Seferihisar Belediyesi İşçileri adına Yakup Uğur birer konuşma gerçekleştirdi.

HIRSIZLARLA HARAMİLERLE ARAMIZDA KIRMIZI BİR ÇİZGİ VAR, EMEKTEN YANAYIZ

Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer tüm emekçilerin bayramını kutlayarak başladığı konuşmasında şunları söyledi: “Bu bayram işçi, emekçi bayramı ve aynı zamanda dayanışma günüdür. Çünkü örgütsüz güç güç değildir ve örgütlenmemiş emek sömürülür.

O nedenle bugün birbirimize daha çok sahip çıkmamız, daha çok omuz vermemiz gerektiğini mesajının verilmesi gereken gündür. Hele OHAL koşulları altında varlığımızı sürdürmenin, hakkımızı korumanın, emeğimize sahip çıkmanın tek yolu, omuz omuza dayanışma içerisinde olmayı başarmaktan geçer. 2009 yılında belediye başkan adayı olduğum zaman, sadece hırsızlarla-haramilerle aramızda kırmızı bir çizgi olacak, onun dışında herkesi kucaklamaya çalışacağız demiştim.

Bugün aynı noktada olduğumuzu tekrar ifade etmek istiyorum. Her zaman üretenden, emekçiden yanayız böyle olmaya devam edeceğiz. Emeğimizi hakkımızı koruyabilmemiz içinde birbirimizle sımsıkı dayanışma içerisinde olacağız. Şimdi buradan Gündoğdu Meydanı’na giderek emekçi kardeşlerimizle buluşacağız. Oraya gitmeden önce Türkiye’nin demokratikleşmesinde, emperyalistlerin bu memleketten kovulmasında ve özgürlük, adalet, eşitlikten yana bir ülke kurulmasında ilk adımı atan Mustafa Kemal Atatürk’ümüze saygı ve şükranla anıyoruz

Törenin ardından, belediye işçileri Atatürk Anıtı’na karanfiller bıraktı ve düzenlenecek törene katılmak için otobüslerle Gündoğdu Meydanı’na gitti.