fbpx

Seferihisar’da kadınlar aşure dağıttı

Seferihisar Hanımeli Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi üyesi kadınlar  Muharrem ayı vesilesiyle bolluk ve bereketin simgesi aşure dağıttı.
Seferihisar’da kadınlar aşure dağıttı
Yayınlanma tarihi : 11 Ağustos 2022 8:58

Seferihisar Hanımeli Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi Başkanı Fikriye Sayarer Evin paylaşımda bulunmak istediklerini belirterek: “Kültürümüzde ve dinimizde yeri çok büyük olan Muharrem ayında Allah tarafından peygamberlere çeşitli mucizeler bahşedilmiş. Biz de Nuh tufanından beri yapıldığı söylenen; bolluğun, bereketin ve paylaşımın simgesi olan aşure aşını kooperatifimizin mutfağı Harım’dan da pişirip bu mübarek ayın faziletlerinden yararlanmak için Seferihisarlı hemşerilerimizle paylaşmak istedik” diye konuştu.

Kooperatif Başkan Yardımcısı Melisa Yoldaş Ovalı geleneksel ürünleri özleyen herkesi yeni açılan markete davet ederek: “Birlik, bereket ve dostluğu pekiştirmek için yaptığımız aşure aşımızın hemen hemen tüm malzemeleri kooperatif ortaklarımızın ürettiği ürünler. Nohutumuz, baklamız, çeşit çeşit kuru meyvemiz, cevizimiz, susamımız hepsi Hanımeli kadınlarının emekleriyle yetişip kooperatif marketimiz Harım’dan raflarında tüketiciye de sunduğumuz ürünler. Bu aşure aşıyla emeğimizi Seferihisarlılarla paylaşmak istedik. Gelenekleri ve doğal ürünleri özleyen herkesi “Harım’dan”a da bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

Yorum yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumlar (0)