Seferihisar Emlak

Bu durumdan mağdur olan siteler ve mahalleler var. Yolun dönüşe açılmamış olmasının mantığı olmadığını söyleyen vatandaşlar “Burası çok sıkışık bir trafiği kaldırıyor olsa, belki insanlar hak verecekler ama öyle bir durum yok. Dönüşlerin engelleyeceği bir trafik akımı yok. Bunun hemen düzeltilmesi gerek. Sağlık sorunları yaşayanlar için bir saniyenin önemi büyük. Ambulanslar dolaşmaktan hastaya ulaşamayacak” diyorlar.

 Burası Seferihisar’ı Ürkmez başta olmak üzere, Kuşadası, Selçuk yoluna bağlayan çift yönlü Karayolu...Akarca yol üstünde çoğunluğu yaz kış ikamet eden vatandaşlar camiye gideceklerinde 1500 metre yol yürümeleri, evlerine gideceklerin de ise üç km mesafeden, yani Haritacılar kavşağından dönmek zorundalar..

Yapımı tamamlanmak üzere olan bu yol için Avrupa standartlarında diyebiliriz. Ancak yolun kullanımı, çevrede oturanlar için adeta bir Çin işkencesi oldu. Sitelere, mahallelere araçla girmek isteyen, karşıdan karşıya geçmek durumunda olan vatandaşlar bu işkenceye maruz kalıyorlar.Tepecik Mahallesine giriş yolu tamamen kapatılmış. Mahalleye gelecek vatandaşlar Akarca’dan üç Km mesafede dönüş yaparak mahalleye gelmek zorundalar..