fbpx

Seferihisar’da vaka yoğunluğu yüksek

Son dönemde Türkiye’de omicron varyantının etkisiyle koronavirüs vakaları yeniden yükselişe geçti.
Seferihisar’da vaka yoğunluğu yüksek
Yayınlanma tarihi : 24 Ocak 2022 10:14

Son dönemde Türkiye’de omicron varyantının etkisiyle koronavirüs vakaları yeniden yükselişe geçti. Artık birçok il ve ilçe Sağlık Bakanlığı Hayat Eve Sığar uygulamasında ‘Çok yüksek riskli’ bölge olarak gösteriliyor. İzmir’in Seferihisar İlçesi de haritada yüksek yoğunluklu yerler arasına girdi.

VAKA SAYILARI 60 BİNİN ÜZERİNDE

23 Ocak Günü Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanan verilere göre son 24 saatte 392 bin 281 Kovid-19 testi yapıldı, 65 bin 503 kişinin testi pozitif çıktı, 185 kişi yaşamını yitirdi. Koronavirüs tedavisi ya da karantina süreci sona eren 75 bin 422 kişi iyileşti.

“OMİCRON KOLAY YAYILIYOR”

Öte yandan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yaptığı açıklamada: “Havalandırması yetersiz mekânlarda uzun süre bir arada kalmayalım. Evimizde konuk ağırlarken dikkatli olalım. Yarıyıl tatilinde sosyal hareketliliği biraz azaltalım. Riskli mevsim şartlarını tedbirlerle lehimize çevirelim. Omicronkolay yayılıyor ama yapılacaklar zor değil!” dedi.

Yorum yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumlar (1)
  • Kaan soylu35 dedi ki:

    Seferihisar ve çevresinde neredeyse maske takma oranı yüzde 20. Gevşemek önlem almamak riski daha da arttırıyor başımıza gelince de ah vah ediyoruz. Önce tedbir sonra takdir Allah’ın…