Seferihisar Emlak

Seferihisar’da hafta sonu (yarın pazar günü) gerçekleştirilecek olan ‘Yetti Gari’ etkinliğinin binlerce kişiyi bir araya getirmesi beklenirken, etkinlikte canlı müzik, bando, dj performansıyla birlikte yöresel dans ekipleri sahne alacak.

Sığacık Meydanı’ndan başlayacak etkinlikte katılımcılar, unutulmayacak bir gün yaşayacak. Tüm gün canlı müzik, bando, dj performansıyla birlikte yöresel dans ekiplerinin de sahne alacağı ifade edilirken, sokak sanatçıları da mini konserler verecek. 300 sanatçının katılacağı etkinlikte, resim, heykel, seramik atölye çalışmaları gün boyu sürecek.

İsteyen her katılımcının avuçlarına ‘Ay yıldızlı‘ kınalar yakılacak, çocuklara yüz boyaması yapılacak. Seferihisar Belediyesi Can Yücel Tohum Merkezi personelleri de, kuracağı çadırda yerli tohumlar dağıtarak çocuklarla lavanta fidesi dikecek ve bu fidelerden vatandaşlarla paylaşacak. Günün sonunda da katılımcılar, ‘Yetti Gari‘ dedikleri her şey için, bir dilek ağacına çaputlar bağlayarak dilek balonları uçurulacak.

Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer, etkinlik hakkında şunları söyledi: “Bahar ayının ilk günleri, güneşin sıcaklığını hissetmeye başladığımız bu güzel hafta sonunda hepimizin çok ihtiyacı olan keyifli bir pazar gününü hep birlikte yaşamak için herkesi Seferihisar Sığacık’a davet ediyorum. Hepimizin ülkemiz için çok güzel dilekleri var. Çok eğlenip dilekler tutarak balonlar uçuracağız ve artık yaşamak istemediklerimizle ilgili de ‘Yetti Gari’ diyeceğiz” dedi.