Seferihisar Emlak

YENİ HABER – Dokuz 8 Haber, Yeni Haber ve Seferihisar Gazeteciler Derneği iş birliği ile düzenlenen Yeni Medya ve Yurttaş Haberciliği Eğitim Programı, Teos Yazar Evi’nde başladı.

Pandemi sonrası dünyada yeni medya pratikleri, mobil odaklı veri gazeteciliği, yurttaş habercilik, habercilikte toplumsal cinsiyet odaklı yaklaşım ve mülteci hakları odaklı yaklaşımların ele alındığı eğitimde konuşan Dokuz 8 Haber Genel Yayın Yönetmeni Gökhan Biçici, katılımcılara Dokuz 8 Haber’in doğuşu ile ilgili bilgiler verdi. Biçici, dönemin Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer’in 2014 yılında Dokuz 8 Haber’in kuruluş sürecinde aktif destek olduğunu belirtti.

SAMSUNG CSC

İNTERAKTİF OTURUMLAR DÜZENLENDİ

Sosyal medya haberciliğinin doğuşu, siyasal zeminin medyanın dönüşümündeki etkisi hakkında değerlendirmelerde bulunan Biçici, pandemi sonrasında medyanın büyük ölçüde değişeceğinin altını çizdi.

Eğitimcilerden Onur Metin ise, yerel medya ve yurttaş haberciler için mobil odaklı video haberciliği hakkında önemli bilgiler verdi. Veri güvenliği ve doğru bilginin teyiti hakkında konuşan Metin, katılımcılarla interaktif bir oturum gerçekleştirdi.

SAMSUNG CSC

Seferihisarlı gazetecilerin yoğun ilgi gösterdiği eğitim, yarın habercilikte toplumsal cinsiyet odaklı yaklaşım ve mülteci hakları odaklı yaklaşım eğitimleri ile devam edecek.