Seferihisar Emlak

Seferihisar’ın yıllardır çözümlenemeyen imar planı konusu adeta kangrene dönüştü. İşlerini yasal olarak yapmak isteyenleri mağdur eden imarsızlık, kaçak yapılaşma tacirlerinin ise yolunu açıyor. 

Sorunun  yıllardır çözümlenemediğini belirterek Seferihisar’ı seven Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum başta olmak üzere Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’i, Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin’i, belediye meclisi üyelerini, AK Parti Seferihisar İlçe Başkanı Ahmet Aydın’ı, MHP İlçe Başkanı Ahmet Şeramet’i, ilçede görev yapan tüm mimar, mühendis ve teknik elemanları, sivil toplum örgütleri temsilcilerini göreve davet eden Seferihisarlılar,’Kuru kuruya kullanılan ‘Seferihisar’ı seviyoruz’ söylemleri karın doyurmuyor. Seferihisar’ı gerçekten seviyor ve ilçenin ufkunu açmak istiyorsanız imar planlarının bir an önce çıkması için çaba gösterin’’ dediler.

Tunç Soyer “Mart ayına tamamlanacak” demişti

 İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Seferihisar belediye başkanlığının ikinci yılında Doğanbey bölgesinin imar planları için ”Mart ayında tamamlanacak” demişti. Ancak Tunç Soyer bu açıklamayı yaptıktan sonra 7 yıl daha Seferihisar belediye başkanlığı makamında oturdu ama planları bir türlü tamamlayamadığı gibi Doğu ve Batı Akarca bölgelerinde ortaya çıkan sorunların çözümüne de katkı sağlayamadı.

O yıllarda dönemin büyükşehir belediye başkanı olan ve Seferihisar’ın sorunlarına duyarsız kalmakla eleştirilen Aziz Kocaoğlu, ‘’Tunç Soyer’e kızdığı için Seferihisar ve Seferihisarlılardan intikam alıyor” eleştirilerinin hedefi olmuştu. Ancak Tunç Soyer de büyükşehire belediye başkanı olalı 3 yıla yaklaştığı halde, asli belediye görevi olan yol ve parke çalışmaları dışında ne imar planları konusuna ne yerel belediyenin parasal sorunlarına ne de diğer konulardaki dertlere derman olamadı.

Seferihisarlılar bu noktada, ‘’Tunç Soyer ve İsmail Yetişkin, ilçenin bu ana sorunları için niçin yeterli gayreti göstermiyor?  Belediye meclisi üyeleri niçin harekete geçmiyor’’ diye soruyorlar.

Köşe yazarımız Mustafa Karabulut, “Seferihisar’ı idare edenler lütfen ses versin” başlığı altında konuyu köşesine taşıdı…