Seferihisar Emlak

Resim sanatının en zor uygulamalarından olan suluboya, Seferihisar’da yükselen bir ivmeyle  yaygınlaşıyor.

Plastik Sanatların göz bebeği olan suluboya, Mar-Bel Kültür Merkezinde gün be gün ustalaşan fırçalarla, dünyaya kapılarını açmaya hazırlanıyor. Kimi öğretmen, kimi memur, kimi emekli onlarca sanata gönül vermiş kursiyer kendilerine tahsis edilen Sığacık Marina içerisindeki salonda çalışmalarını büyük bir sabırla sürdürüyorlar, birbirinden güzel eserler ortaya çıkarıyorlar.

Seferihisar Teos Marina ile Seferihisar Belediyesi‘nin gerçekleştirdiği protokol sonucunda, muhteşem bir atölyeye sahip olan suluboya ressamları ilçenin sanatta da adını duyuracağından şüphe duymuyorlar.

Daha şimdiden evlerinin duvarlarını gerçek resim sanatıyla süslemeye hevesli ziyaretçilerinin akınına uğrayan atölye, yakında ilçenin en cazip mekanlarından biri olma yolunda.

Kursiyerlere eğitmenlik yapan Ressam Canip Taşkıran Sanatçılar Derneğinden 80, Halk Eğitim Merkezi‘nden de 66 kursiyerin atölyede eğitim aldığını belirterek “Çalışmalardan son derece mutluyum. Arkadaşlarımızın hepsi birbirinden yetenekli. Belediyemizin katkıları ile başladığımız bu girişimin büyüyerek elit bir sanat galerisi haline geleceğini umuyorum” dedi.

İŞTE HAYALLERİNİ FIRÇALARIYLA ANLATMAYA ÇALIŞAN KURSİYERLERDEN BAZILARI.

DSC_9573DSC_9574Şükran Bulut Ulu. Emekli Memur, bahar mevsimi olduğu için baharı papatya ve lele çiçeklerini fırçasıyla hayallerini süslüyor.DSC_9576DSC_9577Gönül Altan.  Emekli Bankacı, kartpostaldan ilham alıyor, kartpostalı tablo haline getirmeye çalışıyor. DSC_9578DSC_9579Eren Selçuk. Emekli Memur, deniz manzarası ve balerini tablosuyla paylaşmaya çalışıyor. çalışıyor.  DSC_9580DSC_9582Nejla Güreli. Emekli memur, manzara ve ağaç resimleri yapmayı seviyor.  DSC_9584DSC_9585Şerife Serbes. Emekli tarihi mekanlar ve keçi kalesini fırçasıyla tablosuna döküyor.DSC_9586DSC_9587Haşmet Çelik. Emekli Makine Mühendisi, su ve suyla ilişkili resimler yapıyor.DSC_9589DSC_9590Aysel Ayaşlı. Emekli Öğretmen, Bursa ve Gölbeşı manzaralarını çiziyor.DSC_9592DSC_9594Nilgün Akkoç, Emekli, hayallerinde yaşadığı gül ve çiçek resmi yapıyor.DSC_9568DSC_9569Güney Karagenç. Emekli Öğretmen, Elbistan’dan bir manzarayı fırçasıyla anlatmaya çalışıyor.DSC_9597Ve, işte fabrika gibi sulu boya çizim merkezi…