Seferihisar Emlak

Geçtiğimiz günlerde çarşıda dolaşırken taksi durağının önünde bir kalabalık gördüm. Ellerinde alışveriş poşetleri olan birkaç kişi, ayakta bekliyordu. Ne olduğunu anlamak için kalabalığa yaklaştım. Yorgunluğu yüzüne vurmuş, sıcaktan bir avuç gölgeye sığınan bir gurup insan. Yanlarına yaklaştığımda konuşmalardan hemen anladım ki herkes taksi bekliyor. Hanımefendinin bir tanesi “40 dakikadır bekliyoruz ya” diye söylendi. Taksi durağında bir tane taksi olmadığı gibi bekleme kulübesinde de kimse yoktu. Kulübenin içinden hiç susmayan bir telefon sesi geliyordu.

Bugün bir yoğunluk yaşanıyor herhalde deyip oradan geçerek gittim. Ertesi gün taksi kullanmak için durağı aradım telefonum açılmadı. Google’dan direk şahıs numaraları alarak şoförlere ulaşmaya çalıştım ama o da mümkün olmadı.

Yazılı tüm numaraları aradım bir kaçı açtı ancak “Araç yok hanımefendi 40 dakikadan önce gelemem” cevabı geldi.

Bu gerçekten ciddi bir problem değil mi sizce de? Hadi ben keyfi kullanmak istedim peki ya hastası olan bir vatandaş kullanmak isterse? O zaman da 40 dakika mı beklenecek.

Taksi durağına gidip şoförlerle durumu öğrenmek için muhabbet ettim. Neyse ki ordalardı. Hal hatır sorarak başlayıp iş yoğunluklarının ne durumda olduğunu sordum. Hepsinin derdi yol ve trafik. “Biz kaç senedir burada taksicilik yapıyoruz ilk defa böyle bir yoğunluk gördük. Trafikten araçlarımız ilerleyemiyor, park edecek hiçbir yer yok, müşteriyi ara sokaklardan götürüyoruz gideceği yere. Bu yüzden gecikmeler olabiliyor” şeklindeki ifadelerde bulundular.

Yeni araçlar hizmete girmeli dediğimde ise “Sadece bir ay böyle yoğun. Sonra hepimiz yatıyoruz” cevabını aldım.

Onlara hak veriyorum tabi ekmeklerinin peşindeler ama katılmadığım bir nokta var. Seferihisar artık eski Seferihisar değil; büyüdü… Fazlasıyla göç aldı. İhtiyaç arttı.

ŞOFÖRLER ODASI BAŞKANI TELEFONLARI AÇMIYOR!

Kurumlar üstüne düşeni yapmıyor. Üstüne düşen görevleri bırakın telefonları bile açmıyorlar. Şoförler Odası’ndan bahsediyorum… Bir kaç gündür Şoförler Odası Başkanı Hasan Fehmi Abacı’ya ulaşmaya çalışıyorum. Kendi telefonu kapalı, direk şoförler odasını arıyorum çalıyor ama açan yok. Aramadan hemen yargı yapmayayım ihmal söz konusu olmayabilir dedim. Ancak telefonlar da açılmayınca anladım ki İHMALin ta kendisi. Sanırım yetkililer tarafından oldukça küçük görülüyor ki ilgilenilmiyor. Ya da böyle bir sıkıntı yaşanıldığından haberleri var mı acaba? Telefonlarım açılsaydı ben haberdar edecektim.

Yazımın kısa sürede ulaşmasını ümit ediyorum ve bu mağduriyetten sorumlu kurumların harekete geçmesini diliyorum.