Seferihisar Emlak

Seferihisar’ın en eski süt ürünleri imalatçısı Gülpınarlar 50 yıllık lezzet deneyimlerini Türkiye ile paylaşmanın heyecanını yaşıyor.

Babaları Zübeyir Gülpınar’dan devraldıkları ‘ZG’ markasını çağdaş endüstriyel değerlerle buluşturan aile ürünlerini KİPA zincir hiper marketler sayesinde ulusal ağız tadı olarak tüm ülkenin beğenisine sunuyor.

Girişim bu kadar da değil. ZG öncelikle Adana, Ankara, Konya, Denizli, Uşak, Trabzon, Çorum ve İstanbul olmak üzere,kısacası Türkiye’nin 81 ilinde logolarını taşıyan mağaza zincirleri kurma yolunda ilerliyor.

1968 yılında Zübeyir Gülpınar tarafından kurulan firma, babasını kaybettikten sonra kardeşler Cafer Tayyar Gülpınar, Kazım Gülpınar ve Arif Gülpınar tarafından yönetilmeye başlandı. Her geçen gün teknolojinin tüm imkanlarını fabrikalarına taşıyan kardeşler, tüm Türkiye’yi kucaklayacak boyuta firmalarını yükseltmeyi başardılar. İlk açıldığı yıllarda maksimum 1 ton süt işleyen fabrika şimdi, 30 tonun üzerinde süt işleyerek 7 çeşit ürünü piyasaya sürüyor.

Gülpınar kardeşler modern makinelerde 7 çeşit ürün yaptıkları fabrikalarına, hala daha mandıra diyerek geleneksel tadı aldıkları üretim akışından vazgeçmeyeceklerini ve ne kadar büyürlerse büyüsünler mandıra olarak kalacaklarını ve doğallık prensibinden vazgeçmeyeceklerini söylüyorlar .

CAFER TAYYAR GÜLPINAR AİLE REİSİ!

Kardeşler arasında babalarının yerine en büyük ağabeyleri Cafer Tayyar Gülpınar’ı şirketin başına getiren aile adeta tek el olmuşçasına babalarının izninden giden ailenin ana hedefi ise yurt dışına açılmak.

Hiçbir üründe katkı maddesi kullanılmadığını anlatan Cafer Tayyar Gülpınar “Geleneksel tadımızı asla bozmayacağız. Esasında en büyük hedefimiz bu. Rahmetli babamız ticarette dürüstlüğün kazançtan çok daha kıymetli olduğunu bize öğretti Biz de yıllar içinde bu öğretinin doğruluğunu deneyimledik.
Mandıramızın işleme kapasitesi günlük yüz tona yakın ancak süt hayvancılığının azalması nedeniyle tam kapasiteye ulaşamıyoruz. Ancak gelecek yıllardan umutluyuz” şeklinde konuştu.

Peynirden yoğurda 7 çeşit doğal ürünüyle ulusal pazara açılmanın heyecanını yaşayan firma aynı zamanda 50 yılını kutlamaya hazırlanıyor.

Cafer Tayyar Gülpınar,” Hedefimiz Türkiye’mizde başta peynir olmak üzere diğer süt ürünlerimiz çeşitlerimize hiç bir katkı koymadan doğal ürünlerimizi ülkemizin tüm tüketicilerimize tattırmak ve markamızı yurt içinden ziyade yurt dışında ismimizi duyurmak hedefimizdir” diyor..