Seferihisar Emlak

HABER MERKEZİ – Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 31 Mayıs’ta yeni normalleşme kararlarını açıkladı. Açıklanan karara göre, Haziran ayı boyunca Pazar günleri hariç kafe ve lokantalar  sabah 07:00 ile akşam 21:00 arasında masa servisi verebilecek. 

Kararın ardından kapılarını Seferihisarlılara açan esnaf, pandemi döneminin yaralarını sarmaya uğraşıyor. Açıklanan karar hakkında görüşlerini aldığımız esnaf, pandemi günlerinde çok zor günler geçirdiklerinin altını çizerek, Seferihisarlıların ‘gel-al’ servisinden yararlanmadığını, içeceklerini daha çok evlerinde hazırladıklarını belirtti. Kapanma ile insanların üzerinde bir korku olduğunu bu yüzden evlerinden pek çıkmak istemediklerini bunun da işlerini çok aksattığını söyleyen esnafın umudu, kademeli normalleşme kararları. 

ESNAFIN YÜZÜ GÜLDÜ

1 Haziran’dan bu yana Seferihisarlıların kafelerde buluştuğunu ve beklediklerinden daha fazla talep ile karşılaştıklarını söyleyen esnaf mutlu. Kararla ilgili konuşan bir esnaf “Karar sonrası kademeli ilerleyeceğimizi, kafemize hemen bir talep olmayacağını düşünüyorduk. Fakat Seferihisarlılar 1 Haziran’dan itibaren kent merkezine akın etti. Bu kadarını beklemiyorduk” ifadeleriyle memnuniyetini dile getirdi.

Son Güncelleme : 09 Haziran 2021 12:19