fbpx

Seferihisarlı öğrenciler İspanya’ya staja gitti

Semiha İrfan Çalı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Ulusal Ajans Erasmus+ Programı kapsamında 16 öğrenci ve 4 öğretmenle birlikte İspanya'ya staj amaçlı gitti.
Seferihisarlı öğrenciler İspanya’ya staja gitti
Yayınlanma tarihi : 06 Nisan 2022 10:52

Semiha İrfan Çalı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Ulusal Ajans Erasmus+ Programı kapsamında 16 öğrenci ve 4 öğretmenle birlikte İspanya’ya staj amaçlı gitti. 6-19 Mart  tarihleri arasında gerçekleştirilen stajda  yiyecek-içecek ve çocuk gelişimi alanlarında öğrenciler yeni bilgiler edindiler.  Mesleklerine uygun staj programlarını yerine getiren öğrenciler aynı zamanda sosyal ve kültürel gezilere de katıldılar.

Projenin koordinatör öğretmenleri Özlem Taşatan, ve Hüseyin Taşatan oldu.  Refakatçı öğretmen olarak Pınar Özbalık, Gözde Kaya, Fisun Demiryapar ve Celal Çetik İspanya’daki stajda yer aldılar.  

12. Sınıf Çocuk Gelişim Bölümü Öğrencisi Sude Çoşkun stajın kendilerine çok şey kattığını belirterek: “İspanya’da herşey çok güzeldi. Farklılıklar var ama bizim Ege’ye oldukça benzeyen bir ülke.  Her yer oldukça kurallı. Anaokullarındaki öğrenciler çok tatlıydı. Bana bu staj çok şey kattı. Güzel bir deneyim oldu” dedi.

Yiyecek İçecek Hizmetleri Bölümünden mezun olan Nisa Güneşİspanyol yemeklerini tanıdığını belirterek: “Bu projede staj gördüm. İspanyolların yerel yemeklerini tanımış oldum.  Bizim kültürümüze oldukça yakındılar. Yaşam tarzları oldukça güzeldi. Mutfaklarını araştırarak gittiğim için yabancılık çekmedi. Bu staj bana çok şey kattı” dedi.

İspanya’dan dönen öğrencilere stajları sonrası okulda tören yapılarak Europlus belgesi verildi

Yorum yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumlar (0)