Seferihisar Emlak

Seferihisar’ın gurur kaynağı olan ve Türkiye’nin sayılı suluboya ressamlarından Canip Taşkıran, Resim Heykel Müze ve Galerisi Turgut Pura Salonu’nda sezon açılış sergisine imza attı. 56 büyük boy salon resmini sergileyen ressamın gerçek suluboya çalışmaları büyük ilgi topladı.

Geçtiğimiz günlerde Kültür Bakanlığı İzmir Resim ve heykel müzesinde sezonun ilk açılışı gerçekleştirilen Serginin açılışına çok sayıda sanatçı ve İzmirliler katıldı.

Ressamlar Çetin Davran, Cemal Selimgil, Adnan Kandemir, Ayten Karasu Güreşçi, Turhan Ka, Nuray Mayda, Huriye Tamer, Bercis Kızıltan, Tülay Kolcu, Teos Suluboya topluluğu, Hasan Rastgeldi, Neptün Soyer, Belediye Tarımsal Hizmetler Müdürü Şerafettin Budak ve Pınar Hanım, Belediye Ulaştırma Müdürü Halil Karaşahinoğlu, Seferihisar Halk Eğitim Müdürü Fatih Bulgurlu’nun da ziyaret ettiği sergi, akıllarda iz bırakırken Güzel Sanatlar öğrencilerinin de sergiye büyük ilgi gösterdiği görüldü.

Eğitmen ressam Canip Taşkıran ziyaretçilerle teker teker sohbet ederken suluboyanın önemini ve zorluklarını anlattı. Resim sanatının hiç bir zaman ölmeyeceğinin altını çizen TaşkıranTeknoloji ne kadar ilerlerse ilerlesin, ressamların eserlerine katacağı çok hayali vardır. Bir sanatçının hayal gücüne hiç bir teknoloji erişemez. Resim sanatı bu yüzden değerlidir ve bu yüzden ölümsüzdür” dedi.