Seferihisar Emlak

Sosyal medya analizleri doğrultusunda tespit ettiğim ilçe başkanlarının çalışmalarını anlatan yazım yayınlandıktan sonra olumlu, olumsuz tepkiler aldım.

Yazıma gelen yorumlar, mesajlar ve aldığım telefon görüşmeleri olumsuz olanlar dahi beni mutlu etti.

Ak Parti İlçe Başkanı Ahmet Aydın yazımı sosyal medyada “Seferihisar bizim herşeyimiz, genç gazeteci arkadaşımızın yazısını okudum, beğendim. Çalışmalarımızdan övgüyle bahsettiği için teşekkür ediyorum.” diyerek paylaşırken; Cumhuriyet Halk Partisi’nden gelen yorumlar benimle aynı fikirde değildi.
Daha önce Ahmet Aydın ile yüz yüze tanışma fırsatım olmadı. Kendisi ajansımızı ve gazetemizi ziyaret ettiğinde önemli bir sınavım olmasından dolayı ofiste değildim. Tespitlerimi Ahmet Aydın’dan dinleyerek değil sosyal medya analizleri doğrultusunda yaptığımı bir kez daha belirtmek isterim. Sosyal medyada görüneni ve gördüğümü yazdım.
Yazım yayınlandıktan sonra Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Senem Gürer Solak arayarak benimle konuşmak istediğini söyledi. Ben de hemen kendisini aradım ve ofisimizde ağırlamak hem yazı hakkında konuşmak hem de genç, dinamik ve eğitimli ajans ekibimizi tanıtmak istediğimi söyledim. Kendisi “elbette gelirim. Ama önce sen gel bir kahvemizi iç, çalışmalarımızdan geri kalmışsın, sana biraz onlardan bahsedelim” dedi. Tabii ki bu nazik davetine seve seve gittim. Beni çok sıcak ve samimi karşıladı.

Senem Gürer Solak ile samimi sohbet; “Her yiğidin yoğurt yiyişi farklıdır”
“Dilek sen miydin!” diyerek karşıladı beni çünkü kendisiyle daha önceden tanışıyorduk ama gazetedeki fotoğrafımdan beni tanıyamadığını söyledi. 45 dakika kadar sohbet ettik. Hem ajansımızdan hem kendimden, ekibimizden hem de yazmış olduğum yazıdan bahsettik.
Yazdıklarıma katılmadığını şu sözlerle belirtti: “Yazın bana çokta sosyal medya analizi gibi gelmedi, biz paylaşmıyoruz diye yapmıyor olmuyoruz. Sonuç olarak her yiğidin yoğurt yiyişi farklıdır. Düzenli olarak her ay toplantılarımızı yapıyoruz. Bu tüzüğümüzde yazılı bir kural zaten.
Biz parti olarak birçok yardım kampanyası düzenliyoruz, sadece yaptığımız yardımları gizli yapmayı tercih ediyoruz. Çok da göstermeyi sevmiyoruz. Hiç bir özel günü atlamıyor etkinliklerimizi gerçekleştiriyoruz. Sen de basın olarak bulunuyorsun. Biliyorsun ki Seferihisar’da iktidarız, büyükşehirde iktidarız. Biz Cumhuriyet Halk Partisi olarak güçlü bir örgütüz” dedi.
Kendisine bir kez daha nazik daveti için buradan teşekkür ediyorum.
Seferihisar’da büyüyüp yetişen bir genç olarak buraya vefa borcum olduğunu düşünüyorum. Bu nedenle Seferihisar’ın yeni nesil genç gazetecisi olarak hizmet edeceğim. Her zaman yapılan hizmetlerin takipçisi olup sizlerle de elimden geldiğince buluşturacağım.