Seferihisar Emlak

AK Parti İzmir İl Başkanı Aydın Şengül göreve hızlı başladı.

Teşkilat yapılanmasıyla ilgilia çıklama yapan Şengül, “AK Parti’nin 6’ncı olağan kongre süreci birçok ilde yürütülüyor. En son atama İzmir’e oldu. İlçe kongrelerinde delege seçimleri yapıldı fakat kongreler beklemeye alınmıştı. Atamayla birlikte ilçe başkanlarımızla değerlendirme yaptık. Milletvekili arkadaşlarla görüştük. Bundan sonraki süreçte hangi ilçe başkanlarıyla yolumuza devam edeceğiz. Bunların kararını verdik” dedi.

11 İLÇEYLE DEVAM EDİLECEK

Devam edilecek ilçeleri açıklayan Şengül, “11 ilçeyle devam ediyoruz. Kongre takvimi 3 Mart’ta başlıyor. Diğer ilçelerle ilgili değerlendirme yapılacak. Görüşmeler olacak. 5 koordinatör arkadaşımız gelecek. 19 ilçede 2 günde önümüzdeki hafta Perşembe ve Cuma günü geniş çaplı mülakat yapılıp son değerlendirmeler yapıldıktan sonra ilçe başkanlarımızı belirleyeceğiz. Eski milletvekillerinin görüşü alınacak. İlçe koordinatörlerimiz var. Onlara başvuracağız. Mevcut ilçe başkanımızın, eski ilçe başkanımızın, belediye meclis üyeleri, gençlik, kadın kolları temsilcileri, sivil toplum örgütleri. İlçede bulunan tüm faktörleri baz alacağız. Belli isimleri belirleyeceğiz. 19 ilçede hepsi değişecek diye bir şey yok. Büyük bir çoğunluğu değişecek ama içlerinde 3-4 tane kalabilir. Bazı ilçe başkanlarımızla kongreye gidilecek orada devri teslim olacak. Bazılarında bizim ilde olduğu gibi yapılacak” diye konuştu.

SEFERİHİSAR’DA NİŞANCI’YLA DEVAM EDİLECEK

Alınan bilgiye göre; Bergama, Kınık, Beydağ, Kiraz, Bayındır, Seferihisar, Karabağlar, Menderes, Torbalı, Kemalpaşa ve Bayraklı ile yola devam edilme kararı alındı.

Tüm siyasi partilerin 2019 seçimlerine hazırlandığını ifade eden Şengül, “Teşkilatlarımız bu sürece önem arz ediyor. 2002’den bugüne kadar gelip görev yapmış, daha sonra görevden alınmış, bir şekilde dışarıda kalmış herkesle bir şekilde görüşme yapacağız. Yeni kadrolarımızı oluşturacağız. AK Parti her kongre dönemlerinde yüzde 70 yenilenme yaşar. Siyasetin okulu yok. Okul parti teşkilatlarıdır. Gelecekte bizlerin yerini alacak başkan adaylarını yetiştirmek için ilçelere talimat verdim. 25-35 yaş arası genç, siyasete girmemiş olabilir, vizyon sahibi kardeşlerimizi teşkilatlarımıza kazandırmalıyız” dedi.

NİŞANCI: BEN GÖREV ADAMIYIM

Ak Parti Seferihisar İlçe Başkanı Hamit Nişancı ise yaptığı açıklamada Aydın Şengül’le uyumlu çalışacaklarını belirterek, “Seferihisar için, ülkemiz için hizmet yarışına devam edeceğiz. Ankara’da ilçemizin sesi olacağım. Hali hazırda devam eden projelerin yanında ilçemizin refahını arttıracak çalışmalarımız devam ediyor. Güzel haberler yakında” dedi.