fbpx

Sığacık Marina için yapılacak ÇED toplantısı halkın tepkisinden sonra iptal edildi

Seferihisar Sığacık'ta mevcut marinanın büyütülmesi için yapılması planlanan ÇED toplantısı halkın tepkisi sonrasında iptal edildi.
Sığacık Marina için yapılacak ÇED toplantısı halkın tepkisinden sonra iptal edildi
Yayınlanma tarihi : 26 Temmuz 2022 5:27

ÇED toplantısının yapılacağı yerde düzenlenen protestoya CHP İzmir Milletvekillleri Atila Sertel, Tacettin Bayır, Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin, CHP Seferihisar İlçe Başkanı Senem Gürer Solak, Seferihisar TKP ve TİP örgütleri, Seferihisar Demokrasi Platformu ve vatandaşlar katıldı.

Düzenlenen protesto gösterisinde “Sığacık halkındır halkın kalacak ve Kolin Seferihisar’dan defol” sloganları atıldı.

CHP İzmir Milletvekili Tacettin Bayır yaptığı açıklamada: “Buradaki arkadaşlar toplantının yapıldığına dair tutanak tutabilirler. Fakat biz iki milletvekili ve bir belediye başkanı olarak toplantının yapılmadığına dair bir tutanak hazırlayacağız” dedi.

CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel doğayı koruyacaklarını belirterek: “Biz Seferihisar’a yakışan bir doğa istiyoruz. Burada balıkçı arkadaşlarımız var. Burada balık tutuyorlar. Bizde bu yüzden doğanın kirlenmesini istemiyoruz. Binlerce yıldır yaşayan insanlık doğayı ve yeşili korumuştur. Bizlerde doğayı ve Seferihisar’ı korumalıyız” dedi.

Marinanın kapasite artışı projesinde yeni dalgakıranların tsunami tehlikesi halinde daha büyük tahribat yaratmasından endişe ediliyor. Ayrıca küçük teknelerin gireceği alanda oluşan yoğunluktan dolayı denizde kirlenme yaşanması bekleniyor.

Yorum yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumlar (0)