fbpx

Sığacık-Samos Feribot Seferlerinde, Sığacık Esnafı Umutlu

Sığacık-Samos Feribot Seferlerinde, Sığacık Esnafı Umutlu
Yayınlanma tarihi : 18 Eylül 2015 12:57 - Güncellenme tarihi : 29 Eylül 2016 9:17

Seferihisar ve Samos Belediyeleri, Teos Marina, Samoslu işadamları ve turizmcilerin ortaklaşa çalışmalarıyla çabalarıyla başlatılan Sığacık-Samos feribot seferlerinde Sığacık esnafı umutlu.

 

La’dude Art Cafe işletmecisi Barış Çavuş,  “Sığacık-Samos feribot seferleri bölgemize büyük bir değer katacaktır. Karşılıklı çok şey öğreneceğiz. Sığacık’ın bir çok artı ve eskisi var. Gelişme potansiyeli çok yüksek bir yer, fakat plansız ve estetikten yoksun binalaşma tehlikeli, mesela burada bina yapacak kişilere standart on model önerilir.

Öylece şehrin estetiği korunur. Şehirle ilgili gelecek turistlerden çok şey öğrenebiliriz. Çünkü ben oraları gezdim, gerçekten yerel turizm açısından olmuş yerlerdir. Meseleye birde öyle bakabiliriz. Bu seferler karşılıklı fikir bilgi alışverişi içinde olmamızı sağlayacaktır. Biz burası için bir planlamaya gitmeliyiz, elimizde ki değerlerin fizibilitesini çıkarmalı ve bir planlama dahilinde çalışmalıyız”  dedi

DSC_0215

Mandalinalar Hediyelik Eşya Dükkanı sahibi Melek Üstüner; Bu seferlerin hayırlı olmasını diliyorum dedi.

Üstünel; “Buraya ne kadar turist gelirse o kadar bizim için iyi olur. Burada 12 ay çalışmanın imkânlarına bakıyoruz. Bizce çok olumlu bir gelişme, ne kadar çok insan gelirse doğal olarak işimize yansıyacaktır. Dedi.

DSC_0235

La Rose Pansiyon ve Butik işletmecisi Songül Çokçetin, Tanıtım şimdi daha çok önemli oldu. Dedi.

Çokçetin; Sığacık-Samos feribot seferleri ile beraber buranın tanıtımına daha çok önem vermeliyiz. Tanıtımın bir çok yolu var. Bu yollar kullanılmalı. Günümüz dünyasında interneti yeterince kullanabilmeliyiz. Burası cennetten bir köşe, tabi yeterince bilinmiyor. Sivil toplum kuruluşları da bu misyonu üstlenebilir. Biz işletmemizle gelecek turistler için hazırız. Dedi.

DSC_0220

Nisan Butik’ten Seval Hancı, bu gelişme umut vericidir. Dedi.

Hancı; “Sığacık-Samos feribot seferleri burası için umut vericidir. Daha çok turistin gelmesi döngüyü daha çok sağlaması anlamına gelir. Biz bundan çok memnunluk duyuyoruz. Bu sayede burada ki sorunlar da kısa sürede çözülür inancındayım” Dedi.

Haber: Besim Altunöz

Yorum yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumlar (0)