Seferihisar Emlak

30 Mart yerel seçiminin üzerinden yaklaşık 3 ay geçti. Sandığın galibi Tunç Soyer belediyedeki yapılanmasını tamamladı, genç bir ekip oluşturdu.

AK Parti iç çekişmeleri bir yana bıraktı, İzmir’deki teşkilatlanmaya odaklandı. Tepeden inme aday modeli ile seçim takvimi sürecinde başvuru ihtiyacı bile duymayan adaylarla seçime katılmanın bedelini istifa ile ödeyen Ömer Cihat Akay’ın yerine gelecek yeni il başkanının kim olacağı merak ediliyor.

Mevcut yönetim, seçim yenilgisine rağmen partide çöreklenmeye çalışan AK Parti kuyrukçularından sıyrılmaya çalışırken, İzmir’de tabanın sesine kulak verecek bir yönetim oluşmasını arzu ediyor. Bu amaçla İzmir’deki teşkilatlanma öncesinde çalışma yapan ekiple görüşmeler yapılıyor. Son dakikada AK Parti treninin son vagonuna yapışmayı başaran kuyrukçu takımı da aynı amaçla çaba harcıyor.

Çok değerli bir isimle seçime katılmasına rağmen seçime birkaç hafta kala yarışta yer almanın, daha doğrusu geç kalmanın cezasını çeken MHP’de ise tık yok. Seçim sürecinin en mütevazı partisi Saadet’in üzeri de küllenmiş durumda.

Oysa aylar, yıllar çabuk geçiyor. MHP ve Saadet Partisi Seferihisar’da iddialı konuma gelmek istiyorlarsa ilçede var olduklarını şimdiden göstermeli. Parti binaları cıvıl cıvıl olmalı. Cumhurbaşkanlığı ve önümüzdeki yıl yapılacak milletvekilliği seçimleri, özellikle bu iki partinin diri tutulmasına vesile olmalı.

Okula da müdüre de sahip çıkın

Yaz rehaveti, tatil havası derken Muharrem Gülpınar Ortaokulu öğrencilerinin hentbolde elde ettiği Türkiye şampiyonluğunun sevinci Seferihisar’da yeterince yaşanamadı.

Oysa Muharrem Gülpınarlı çocuklar, öğretmenleri ve idarecileri bu şampiyonluğa zor şartlarda ulaştı. Belediye ve iki sponsor firmanın desteği vardı ama bu çocuklar çok daha fazlasını hak etti.

Şimdi Seferihisar’a düşen görev öncelikle okulu gerek eğitimde, gerek sosyal faaliyetlerde, gerekse sporda başarıdan başarıya koşturan Okul Müdürü Mehmet Şahin’e sahip çıkmaktır.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın aldığı müdür değişiklikleri kararı, siyasetle ilgisi olmayan, sadece okulunu ve çocuklarını düşünen böylesine başarılı bir müdürden Muharrem Gülpınar camiasını ve Seferihisar’ı mahrum bırakmamalı. Başta İlçe Kaymakamı Reul Çelik ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri olmak üzere, bu konuda herkes üzerine düşeni yapmalı, siyasi partiler de bu başarılı yöneticiye sahip çıkmalıdır.

AHTAPOT AVCISI

Herkesin ağzından organik lafı düşmüyor ya bizim Ahtapot Avcısı da buna takılmış. ‘’Ne Seferihisar’da ne de İzmir’de organik üretim yapan çiftçi sayısı üçü beşi geçmez’’ dedikten sonra iddialı sözlerini şöyle sürdürdü:

‘’Organik üretim yapılan yerde hiçbir şekilde zirai ilaç, fenni gübre, hibrit tohum kullanılmaması gerekir. Bunlar da yetmez, sınır tarla ve bahçelerde de kimyasal kalıntısı olmaması, oralarda da yerel tohumların kullanılması şarttır.

Sadece göztaşı ve kükürt kullanılabilir ama onların da ziraat mühendisleri veya teknikerlerinin gözetiminde uygulanması gerekir. Bu nedenle gerek Salı Pazarı’nda, gerek Cuma Pazarı’nda, gerekse Kaleiçi’nde zeytin, zeytinyağı, sebze, meyve ve çiçekler ile tarhana, reçel, bal gibi ürünlerin organik olduğu iddia edilemez.

Özellikle de bal… Arının hangi çiçeğe gittiğini bilen var mı ki organik bal diyelim. Kimse kimseyi kandırmasın. Kendi kendisini de aldatmasın. Seferihisar’da ürünlerimizin farklılığına vurgu yapacaksak, doğal ve gelenekse ürünler ifadesini kullanmamız yeterli. Siz de haberlerinizde bu ifadeyi kullanın…’’

Hayat dersleri:

Sürünmek insana yakışmaz, yükseğe çık.

Son Güncelleme : 03 Eylül 2015 10:44