Seferihisar Emlak

Seferihisar’ın sevilen Kaymakamı Resul Çelik’in tayini çıktı. Çelik’in 1. derece kadroyla Meram’a tayini çıktığı öğrenilirken, Seferihisar Kaymakamlığı’na Hukuk Müşaviri İlhan Abay atandı.

Kaymakam Resul Çelik kısa sürede Seferihisar Halkının gönlüne taht kurmuştu. Halkla iletişimi yüksek olan Çelik, göreve geldiğinde Yeni Haber Gazetesi’nde cep telefonunu yayınlatmıştı. Kaymakam Resul Çelik, sosyal medyayı da etkin kullanıyordu.

Yeni Haber Gazetesi olarak Resul Çelik’e yeni görev yerinde başarılar dileriz.ilhan-abay

İlhan Abay kimdir?

Daha önce Malatya Yeşilyurt’ta kaymakamlık yapan İlhan Abay, kararnameden önce Hukuk Müşaviri olarak görev yapıyordu. Abay, 1972 yılında Elazığ ili Keban ilçesinde doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Elazığ ve Keban’da tamamladı. 1989 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesine girdi. 1994 yılında üniversiteden mezun oldu. 1996 yılı Aralık ayında Kaymakam olarak göreve başladı. Sırasıyla Çamaş, Çüngüş Kaymakamlıkları, Şırnak ve Tunceli Vali Yardımcılıkları ve İnönü, Erzin Kaymakamlıklarında bulundu.  Son Kararnamede Malatya-Yeşilyurt Kaymakamlığına atandı.Görevi sırasında Milli Güvenlik Akedemisi, Kamu Yönetimi dalında Yüksek Lisans eğitimlerini tamamladı. Evli ve 2 çocuk babasıdır.dsc_8818

Kaymakam Çelik Seferihisar’dan önce Germencik’te görev yaptı. Yeni görev yeri, Konya Meram.