Seferihisar Emlak

“Seferihisar’ın taksileri yetersiz kalıyor! Yetkililer telefonları açmıyor!” başlıklı yazıma Seferihisar Şoförler Odası cevap vermiş.

Özetle Seferihisar’da taksilerin yetersiz kaldığını, hastası olanların, yaş almış büyüklerimizin mağdur olduklarını yazmıştım.

Şoförler Odası, konuya mükemmel derecede çözüm odaklı yaklaşarak, vatandaşın mağduriyetini gidereceğini belirterek… Şaka şaka! Kendileri bizi mahkemeyle tehdit etmeyi daha uygun görmüşler 🙂

Kendilerine ait iki numaradan hiç birine bir mesaj atılmamış.

Tekzip yazısını Basın Kanunu uyarınca en geç 3 gün içerisinde yayınlamanızı aksi takdirde hakkımızda Sulh Ceza Hakimliğine şikayette bulunulacağı bildirilmiş.

Ardından Şoförler Odası Başkanı gazetemizin Genel Yayın Yönetmeni’ni arayarak istediğimizde ulaşılabilir olduğunu ve benimle konuşmak istediğini söylemiş. Ben de o gün aradığım numarayı tekrar aradım, bu kez kendisi telefonumu açtı. Yazımdaki hususlara açıklama getirdikten sonra tek başına karar vermediğini, tekzip metninin yönetim kurulu kararı olduğunu nazik bir şekilde anlattı. Ben de arama kayıtlarının olduğu düşünülmeden yazılmış bir yazı olduğunu söyledim. İsterlerse kendilerine de arama kayıtlarını iletebileceğimi bildirdim.

Fehmi Bey’e duyarlılığından dolayı teşekkür ederim.

Benim Şoförler Odası Yönetim Kurulu’na tavsiyem; o klimalı buz gibi ofisinizden kalkmanız ve halkla birlikte taksi beklemeniz. Ya da babanızı annenizi 43 derece sıcaklıkta bir taksi bekletin isterseniz… Belki o zaman halk gibi düşünüp, vatandaşa hizmet edersiniz.

Basınla uğraşacağınıza, halkın sorununa çözüm olursunuz… Tekzip metninizi de dördüncü gün yayınladım sayıp, mahkemeye verebilirsiniz. Nasıl olsa mahkeme masrafları da cebinizden çıkmıyor!