fbpx

Soyer ile Nişancı araya girdi ve yol açıldı!

Soyer ile Nişancı araya girdi ve yol açıldı!
Yayınlanma tarihi : 23 Eylül 2016 2:05 - Güncellenme tarihi : 29 Eylül 2016 10:37

Seferihisar Sanayi Sitesi’nin yolunun özel mülk olması nedeniyle yıllardır süren problem kangrene dönüşmüş, mülk sahibi önceki gün yolu trafiğe kapatmıştı.

Sanayi yönetimi ile tüm esnaf biraraya gelerek belediyeye gidip dertlerini anlattı, çözüm sağlandı. Esnaf, konunun bu noktaya gelmesinin sebebini ilgisizliğe bağlarken, Tunç Soyer,Uzun süredir konuyu taraflarla müzakere ediyoruz. Planlardan eğitim alanının kaldırılması gerekiyor. İlgili kurumlarla konuyu paylaştık, bir yandan da alternatif yolu devreye aldık” dedi.

AK Parti İlçe Başkanı Hamit Nişancı ile mülk sahibi Şeref Karagül de belediyeye gelirken, Nişancı planlarla ilgili prosedürleri bakanlık tarafında takip edeceğinin sözünü verdi. Başkan Tunç Soyer de Büyükşehirle ilgili süreci takip edeceğinin sözünü verirken, Şeref Karagül, yolun tekrar açılacağını, amacının esnafı mağdur etmek olmadığını belirtti.

Soyer, yaptığı açıklamada “Değerli hayırseverimiz Necat Hepkon’un eski meteoroloji binasına okul yapması nedeniyle İlçe Milli Eğitime yazı yazdıklarını ve okul arazisi olarak görülen sanayi yolunun oradan kaldırılması için başvuruda bulunduklarını açıkladı. Böylece yıllardır mülk sahibi tarafından kapatılma tehdidiyle karşı karşıya olan ve okul yapılmaması nedeniyle de mülk sahibinin mağduriyetine yol açan problemin ortadan kaldırılarak hem mülk sahibinin hem de sanayi esnafının sıkıntısı sonlanacak” dedi.

Toplantı teşekkür ve alkışla kapandı.

İlçede gündem yaratan konu, sanayi esnafını mağdur etti. Esnaf, alternatif yolun çözüm olmadığını belirtirken, işlerin bıçak gibi kesildiğini belirtti.

Cumhur Gürüz’den günümüze sürüncemede kalan sanayi yolu ve belediyeden verilen resmi belge. Haberin yorumunu Mustafa Karabulut “Kamu kurumları lakayıtlığa gelmez” başlığıyla yazdı. İlerleyen saatlerde yayında…  

sanayi-yol-kapali

img_9140

img_9139

img_9138

dsc_1081

dsc_1078

Yorum yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumlar (2)
  • Sezen kuyupınar dedi ki:

    Resmen shov yapıldı. Hamit Nişanvı neden kendi zamanında çözmemiş bu sorunu. şimdi gelmiş ben hallettim diyor. Mal sahipleri yıllardır yerlerinin hayrını görmemiş. Etem çalış çözmemiş, hamit nişancı çözmemiş, sanki tunç soyerin suçuymuş gibi makamına hücum etmiş esnaf. bu işte en suçsuz tunç soyer. ayrıca mal sahibi amcaya bir bakın. 25 sene olmuş esnafa yolunu kullandırmış kimse teşekkür etmemiş. bu yaştan sonra yer ailesinden gençlere kalsın diye uğraşıyor adamcağız belli. nişancı pat diye arsa sahibi ile gelmiyor ayrıa. o yaşlı adam bütün gün dutlar altında kahvede oturuyor. giden herkes bulup getirir. nişancı da fırsatı değerlendirmiş adamı dutlar altından almış gelmiş. nişancı fırsatını bulmuş shovunu yapmış. hadi gerisi gelsin de görelim. şimdi ne oldu nişancı işi hallettim havasına düştü. facebookta paylaşmalar hava atmalar. amcayı dutlar altında bulduğu an bile facebookta.an be an canlı yayın nişancı facebookta. bugün sanayi esnafı canlı canlı gördü ki Tunç Soyer beyefendi adammış. başkası olsa bozar atardı nişancıyı

  • Sinan dedi ki:

    Ey siyaset, sen ne pis, yalancı bir şeysin! Adamlar belediyeye geliyor, aradan 10 dakika sonra arsanın sahibiyle Nişancı pat beraber geliyorlar. Demek ki bu reddeye gelmeden çözülebilir. Ama şov lazım değil mi?