fbpx

Anket

 • Soru : Seferihisar'da nerede yaşıyorsunuz?

  Yükleniyor ... Yükleniyor ...
Yazarlar
 • Prof. Dr. Mehmet Karaçuka Prof. Dr. Mehmet Karaçuka
 • Fırat Çağlar ÖZLÜ Fırat Çağlar ÖZLÜ
 • Evrim ATAMAN Evrim ATAMAN
 • Doç. Dr. Aksel ÇELİK Doç. Dr. Aksel ÇELİK
 • Doç. Dr. Bilgin ÇELİK Doç. Dr. Bilgin ÇELİK
 • Yeni Haber'den Yeni Haber'den
 • Av. Ezgi U. DÜNDAR Av. Ezgi U. DÜNDAR
 • İnanç KARABULUT İnanç KARABULUT
 • Mustafa KARABULUT Mustafa KARABULUT
Başkan Soyer’den çifte müjde!
12 Eylül 2016 8:45

Başkan Soyer’den çifte müjde!

Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer, Seferihisar’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 94.yılı kutlamalarında Seferihisarlılara iki büyük müjde verdi. Ali-Aysun Kocatepe konseriyle eğlenen Seferihisarlılara jeotermal ve güneş enerjisiyle ilgili güzel haberler veren Başkan Soyer, kurtuluş coşkusunu doruğa çıkardı.

On yıllardır yılan hikayesine dönen jeotermal enerjiyi çok yakın bir tarihte otellerden başlayarak dağıtmaya başlayacaklarını söyleyen Soyer, kuracakları halka açık güneş enerjisi kooperatifiyle de güneş enerjisini elektriğe dönüştüreceklerini ve bu işte Seferihisar’lıların para kazanacağını söyledi.

Bugünün milat olacağını söyleyen Soyer; jeotermali, güneşi, ve rüzgarı bu topraklarda yaşayan insanların hayatlarını kolaylaştıran, iyileştiren bir kaldıraç olarak kullanmaya başladıklarını söyledi.dsc_9118Başkan Soyer’in büyük alkış alan ve çok ses getirecek konuşmasının tam metni:

Her 11 Eylül, sizinle buluştuğumuzda anlatacaklarım beni müthiş heyecanlandırır. Bu defa bu programı yapıp yapmamakta çok tereddüt ettik. İçinde bulunduğumuz koşullar, o kadar iç karartıcı ki, gülecek, eğlenecek halimiz yok dedik.

Ancak 94 yıl önce düşmandan temizleyerek bu güzelim cenneti bize bırakan ATA’larımızı saygıyla anmak ve kutsal emanetlerine sahip çıktığımızı göstermek istedik. Ayrıca yarın mübarek Kurban Bayram’ı, bu vesileyle de hep birlikte bayramlaşırız dedik, ve nihayet teröre teslim olmak istemedik. Bu duygularla buraya gelen hepinize tek tek çok teşekkür ediyorum. Bayramınız kutlu olsun.dsc_916415 Temmuz bize büyük bir fırsat sundu. Kutuplaşmanın çare olmadığı, bizi birbirimize bağlayan bağların ne kadar kıymetli olduğu anlaşıldı. Eğer bir daha darbe teşebbüsü yaşamak istemiyorsak, hem birbirimize hem demokrasiye sımsıkı sarılmak zorundayız.

Darbenin de diktanın da iç savaş tehditlerinin de tek panzehri budur. Bu vatan hepimizin ve her birimiz bu vatanın asli evlatlarıyız. Bize bizden başka dost yok. Bu nedenle birbirimizi dışlamadan, farklılıklarımızı zenginlik olarak görerek, aynı bu statta olduğu gibi kol kola, omuz omuza olmalıyız. Bunu başarmalıyız ki, bu cennet topraklara akan kan artık dursun.dsc_9181

Evet, Seferihisar, bu cennet vatanın cennet köşelerinden biridir.

Güneş, rüzgar ve jeotermal kaynaklar açısından da bir cennettir. Yenilenebilir enerji adını taşıyan bu kaynaklar, bu topraklarda muazzam bir potansiyele sahiptir. Ne yazık ki bugüne kadar yeterince iyi kullanılmadı, kullanmadık.

Şimdi bu kaynaklarımızla ilgili bir seferberlik başlatıyoruz. Bu akşam size bu enerji seferberliği ile ilgili müjdeler vermek istiyorum.dsc_9161Ama önce bu çalışmanın içinde olan ve bize destek verenleri sizinle paylaşacağım. Ortaya koyduğumuz vizyona inanan ve mesaileri dışında da canla başla çalışan, başta, Başkan yardımcılarıma, katkı koyan tüm müdürlerimize ve bütün çalışanlarımıza, belediye meclis üyelerimize çok teşekkür ediyorum. Dünyanın en büyük çevre koruma örgütlerinden olan ve büyük destek veren Greenpeace ekibine, Zorlu şirketler Grubuna, Üçgen Enerji Şirketine, Kültür ve Turizm Bakanlığı’na, İzmir Valiliği’ne, İl Kültür Turizm Müdürlüğü’ne, Jeotermal A.Ş yönetimine, Danışmanlarımız, Prof. Dr Tanay Sıtkı Uyar’a, Prof. Dr. Sıddık İçli’ye, Umur Ozanoğulları, Alper Coşkun, Çetin Öztürk ve irfan İçöz’e huzurlarınızda çok teşekkür ediyorum. Ayrıca Sayın Kaymakamımız Resul Çelik’i Garnizon Komutanımız Levent Aksoy’a, Emniyet Müdürümüz Mesut Gürken’e her zaman yanımızda oldukları ve destekleri için çok teşekkür ediyorum.dsc_9061

Gelelim müjdelere;

Seferihisarlılar bir sabah uyandı ve yamaçlarda, tepelerde dev rüzgar gülleri, rüzgar santralleri gördü. Sayılarının hızla artışını hayretle izledi. Anlaşıldı ki, bizim, rüzgarımız, güneşimiz, aynı zamanda bir yatırım aracı ve gözümüz yok ama, bildiğimiz bütün büyük şirketler bundan para kazanıyor. Onlar kazanırken neden biz oturup seyrediyoruz? Neden her daim tepemizde olan güneş ve yüzümüze, ensemize vuran rüzgar birilerini zengin ediyor da biz hep çırak çıkıyor, hep seyirci oluyoruz.?

Üstelik bu enerji kaynakları, tehlikesiz, ucuz ve temiz.

Bu kaynakları kullanmayı başarabilirsek;

1) Para kazanacağız,

2) Doğayı, çevremizi kirletmeyen bir enerji üreteceğiz.

3) Dışa bağımlılığı azaltıp, memleket ekonomisine katkı vereceğiz.

Bunun için 2 adımı birlikte atmaya karar verdik;

Hem bir Enerji Üretim Kooperatifi hem de halka açık çok ortaklı bir şirket kuruyoruz. Bir zamanlar rahmetli Ahmet Piriştina’nın KİPA’yı kurarken yaptığı gibi.

Ancak gücümüzü birleştirirsek bu büyüklükte bir yatırımın altından kalkabileceğimizi ve karlı ve verimli bir yatırımın ancak belli bir büyüklüğün üzerine çıkmakla mümkün olduğunu biliyoruz.

Bu nedenle hepinizi Enerji Üretim Çatısını kurarak başlatacağımız Enerji Seferberliğine katılmaya davet ediyorum.

Derya içinde olup Derya’yı bilmeden yaşayan balık olmak istemiyorsak, derhal hareket geçmeli, el ele, birlikte daha temiz ve zengin bir Seferihisar için gücümüzü birleştirmeliyiz.

İkinci müjdemiz jeotermalle ilgili. On yılların hayaliydi. 2 yıl önce bir kuyu açtık. 1180 metrede 80 derece suya ulaştık. Bu yıl Bakanlıktan 1 milyon lira hibe almaya hak kazandık. Ve nihayet 2 gün önce suyu 1900 metre öteye taşıyacak dağıtım şebekesinin ilk etabının ihalesine çıktık. Bu yıl içinde otellerden başlayarak jeotermal suyu kullandırmaya başlıyoruz. İlk adım atıldı, vaatler tutuluyor, 40 yıllık hayal gerçek oluyor. Hayırlı uğurlu olsun.

Bütün kalbimle inanıyorum ki, doksandört yıl önceki atalarımızı nasıl bugün rahmetle ve minnetle anıyorsak, bizim torunlarımız da bu günü bir başlangıç olarak kabul edip şükranla anacaklardır.

Çünkü bugünden itibaren, jeotermali, güneşi ve rüzgarı bu topraklarda yaşayan insanların hayatlarını kolaylaştıran, iyileştiren bir kaldıraç olarak kullanmaya başlıyoruz.

İnanıyorum ki, en güzel milliyetçilik te budur, yurtseverlik te budur.

Ve bütün kalbimle inanıyorum ki, tüm Seferihisar’lılar, hem ATA’larımızın onurlu mirasını koruyacak hem de bizden sonraki kuşaklara onurla, huzurla yaşayacakları bir kent bırakacaklardır.

Ve bunu Seferihisar’a ve birbirlerine sahip çıkarak, sımsıkı sarılarak yapacaklardır.

Yaşasın Seferihisar’ın güzel insanları, yaşasın Seferihisar.

Yaşasın Türkiye Cumhuriyetidsc_9198

Karabulut Emlak
YORUMLAR
Mehmet Şefik Balkanlı 19 Eylül 2016 15:09

Değerli Nisan ya da Nesrin Hanım, adınız her ne ise,
Yazınız herhangibir yanıtı bile haketmiyor ama şu kadarını ifade edeyim.
1-Bu ülkenin koşulları bu kadar,
2-Ben şehrin göbeğinde değilim, Şehrin göbeğinde yığılmamak için İstanbul/Şişli gibi bir yeri terkedip buraya geldim,
3-Seferihisar merkezde 5 milyon değil sadece 20.000 kişi yaşıyor, küçük bir kasaba,
4-Belediyenin elektrik ile en küçük bir ilgisi yok, ne üretiyor ne satıyor.
Sevgilerimle..

Cevapla
Nesrin Baygülce 18 Eylül 2016 13:51

Neyin hesabını yapacakmışım Mehmet Bey? Yerleştiğim yoldan ESHOT otobüsü geçiyor, Ağrı dağının tepesinde yaşamıyoruz mahallecek. Ve devlet bana hizmet vermek durumunda. Sizin mantığınıza sahip olan insanlar yüzünden insanlar yığınlar halinde şehirlerde barınıyor, neden elektrik su internet ve alt yapı sadece şehir merkezleri civarında. Neden bu imanlar için 5 mil kişiyle tıkış tıkış yaşayacakmışım? Sizin için şehrin göbeğinden ahkam kesmek pek rahat olsa gerek. Belediyenin benim sesimi duyurmak ve sorunumu çözmeye yardım etmek gibi bir sorumluluğu var. Eğer elektrik projesi yapıyorsa ve satmayı düşünüyorsa benim sorunumu düşünerekte yapmak durumunda, Zaten herşeyi var olan otellere jeotermal sularını taşıma projelerini nasıl yapıyorsa… Birkaç kişi de değiliz 30 kişi dilekçe verdik. Ayrıca evet birkaç kişi bile yatırım yapmak durumunda soruna çare aramak durumunda proje yapmak durumunda. Yazdıklarınız sizin gibi herşeye razı aman canım belediyem diyen vatandaşların görüşü.

Cevapla
Mehmet Şefik Balkanlı 17 Eylül 2016 19:22

Değerli Nisan,
Bilerek konuştuğunuzu sanmıyorum. Elektrik Türkiyede artık belediyelerin işi değil. Her yerin kendine özgü kuralları vardır. Oraya yerleşirken bunun hesabını yapmalıydınız. Hadi telefon ve internet de isteyin. Onlar da yok. Böyle yerlere bir kaç kişi için hiç bir kurum yatırım yapmaz. Hattınızı kendiniz çekeceksiniz. Enerjiniz verilir. Dünyanın her yerinde sistem bu.

Cevapla
Ender BORA 12 Eylül 2016 21:48

KİPA ingiliz TESCO şirketine ait bir zincir diye biliyordum, meğer Rahmetli Priştina kurmuş, öğrenmiş olduk. 11 Eylül’de Sığacık’taki dere üstünde kurulu balık lokantalarından birinde bir şeyler yedim. O derenin içindeki balıkların pislik içinde çırpınışları içler acısı. Su siyaha dönmüş ve içinde bir sürü çöp. Sığacık İtalyada olsaydı çok başka bir yer olurdu. Maalesef vizyonsuz ama şov meraklısı belediye başkanları ile bu kadar.

Cevapla
Yıldız ULU 12 Eylül 2016 19:44

Sayın Başkanım sizinle gurur duyuyoruz Ürkmez projeleri pazar yeri,sanaive sahil gibi müjde bekliyoruz sevgiler

Cevapla
Nisan Baygülce 12 Eylül 2016 16:24

Beyler Kavakdere arasına eshot yoluna elektrik ve su verilecek mi. Susuz elektriksiz geçiyor günlerimiz insaf. Tedaş attı başından bizi paranızı verin direklerinizi trafonuzu dikin diye belediyenin elektriksiz yerler ile ilgili projesi nedir. Otellerin herşeyi var zaten bide jeotermali oldu diyemi sevineceğim. Benim evime elektrik su getirinde sevineyim. Otele gelen müşteriler versin size oy o zaman.

Cevapla
YORUM YAP

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Karabulut Emlak

Başkan Soyer’den çifte müjde!

Genel12 Eylül 2016 8:45
Başkan Soyer’den çifte müjde!
 • Yazı boyutu :

Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer, Seferihisar’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 94.yılı kutlamalarında Seferihisarlılara iki büyük müjde verdi. Ali-Aysun Kocatepe konseriyle eğlenen Seferihisarlılara jeotermal ve güneş enerjisiyle ilgili güzel haberler veren Başkan Soyer, kurtuluş coşkusunu doruğa çıkardı.

On yıllardır yılan hikayesine dönen jeotermal enerjiyi çok yakın bir tarihte otellerden başlayarak dağıtmaya başlayacaklarını söyleyen Soyer, kuracakları halka açık güneş enerjisi kooperatifiyle de güneş enerjisini elektriğe dönüştüreceklerini ve bu işte Seferihisar’lıların para kazanacağını söyledi.

Bugünün milat olacağını söyleyen Soyer; jeotermali, güneşi, ve rüzgarı bu topraklarda yaşayan insanların hayatlarını kolaylaştıran, iyileştiren bir kaldıraç olarak kullanmaya başladıklarını söyledi.dsc_9118Başkan Soyer’in büyük alkış alan ve çok ses getirecek konuşmasının tam metni:

Her 11 Eylül, sizinle buluştuğumuzda anlatacaklarım beni müthiş heyecanlandırır. Bu defa bu programı yapıp yapmamakta çok tereddüt ettik. İçinde bulunduğumuz koşullar, o kadar iç karartıcı ki, gülecek, eğlenecek halimiz yok dedik.

Ancak 94 yıl önce düşmandan temizleyerek bu güzelim cenneti bize bırakan ATA’larımızı saygıyla anmak ve kutsal emanetlerine sahip çıktığımızı göstermek istedik. Ayrıca yarın mübarek Kurban Bayram’ı, bu vesileyle de hep birlikte bayramlaşırız dedik, ve nihayet teröre teslim olmak istemedik. Bu duygularla buraya gelen hepinize tek tek çok teşekkür ediyorum. Bayramınız kutlu olsun.dsc_916415 Temmuz bize büyük bir fırsat sundu. Kutuplaşmanın çare olmadığı, bizi birbirimize bağlayan bağların ne kadar kıymetli olduğu anlaşıldı. Eğer bir daha darbe teşebbüsü yaşamak istemiyorsak, hem birbirimize hem demokrasiye sımsıkı sarılmak zorundayız.

Darbenin de diktanın da iç savaş tehditlerinin de tek panzehri budur. Bu vatan hepimizin ve her birimiz bu vatanın asli evlatlarıyız. Bize bizden başka dost yok. Bu nedenle birbirimizi dışlamadan, farklılıklarımızı zenginlik olarak görerek, aynı bu statta olduğu gibi kol kola, omuz omuza olmalıyız. Bunu başarmalıyız ki, bu cennet topraklara akan kan artık dursun.dsc_9181

Evet, Seferihisar, bu cennet vatanın cennet köşelerinden biridir.

Güneş, rüzgar ve jeotermal kaynaklar açısından da bir cennettir. Yenilenebilir enerji adını taşıyan bu kaynaklar, bu topraklarda muazzam bir potansiyele sahiptir. Ne yazık ki bugüne kadar yeterince iyi kullanılmadı, kullanmadık.

Şimdi bu kaynaklarımızla ilgili bir seferberlik başlatıyoruz. Bu akşam size bu enerji seferberliği ile ilgili müjdeler vermek istiyorum.dsc_9161Ama önce bu çalışmanın içinde olan ve bize destek verenleri sizinle paylaşacağım. Ortaya koyduğumuz vizyona inanan ve mesaileri dışında da canla başla çalışan, başta, Başkan yardımcılarıma, katkı koyan tüm müdürlerimize ve bütün çalışanlarımıza, belediye meclis üyelerimize çok teşekkür ediyorum. Dünyanın en büyük çevre koruma örgütlerinden olan ve büyük destek veren Greenpeace ekibine, Zorlu şirketler Grubuna, Üçgen Enerji Şirketine, Kültür ve Turizm Bakanlığı’na, İzmir Valiliği’ne, İl Kültür Turizm Müdürlüğü’ne, Jeotermal A.Ş yönetimine, Danışmanlarımız, Prof. Dr Tanay Sıtkı Uyar’a, Prof. Dr. Sıddık İçli’ye, Umur Ozanoğulları, Alper Coşkun, Çetin Öztürk ve irfan İçöz’e huzurlarınızda çok teşekkür ediyorum. Ayrıca Sayın Kaymakamımız Resul Çelik’i Garnizon Komutanımız Levent Aksoy’a, Emniyet Müdürümüz Mesut Gürken’e her zaman yanımızda oldukları ve destekleri için çok teşekkür ediyorum.dsc_9061

Gelelim müjdelere;

Seferihisarlılar bir sabah uyandı ve yamaçlarda, tepelerde dev rüzgar gülleri, rüzgar santralleri gördü. Sayılarının hızla artışını hayretle izledi. Anlaşıldı ki, bizim, rüzgarımız, güneşimiz, aynı zamanda bir yatırım aracı ve gözümüz yok ama, bildiğimiz bütün büyük şirketler bundan para kazanıyor. Onlar kazanırken neden biz oturup seyrediyoruz? Neden her daim tepemizde olan güneş ve yüzümüze, ensemize vuran rüzgar birilerini zengin ediyor da biz hep çırak çıkıyor, hep seyirci oluyoruz.?

Üstelik bu enerji kaynakları, tehlikesiz, ucuz ve temiz.

Bu kaynakları kullanmayı başarabilirsek;

1) Para kazanacağız,

2) Doğayı, çevremizi kirletmeyen bir enerji üreteceğiz.

3) Dışa bağımlılığı azaltıp, memleket ekonomisine katkı vereceğiz.

Bunun için 2 adımı birlikte atmaya karar verdik;

Hem bir Enerji Üretim Kooperatifi hem de halka açık çok ortaklı bir şirket kuruyoruz. Bir zamanlar rahmetli Ahmet Piriştina’nın KİPA’yı kurarken yaptığı gibi.

Ancak gücümüzü birleştirirsek bu büyüklükte bir yatırımın altından kalkabileceğimizi ve karlı ve verimli bir yatırımın ancak belli bir büyüklüğün üzerine çıkmakla mümkün olduğunu biliyoruz.

Bu nedenle hepinizi Enerji Üretim Çatısını kurarak başlatacağımız Enerji Seferberliğine katılmaya davet ediyorum.

Derya içinde olup Derya’yı bilmeden yaşayan balık olmak istemiyorsak, derhal hareket geçmeli, el ele, birlikte daha temiz ve zengin bir Seferihisar için gücümüzü birleştirmeliyiz.

İkinci müjdemiz jeotermalle ilgili. On yılların hayaliydi. 2 yıl önce bir kuyu açtık. 1180 metrede 80 derece suya ulaştık. Bu yıl Bakanlıktan 1 milyon lira hibe almaya hak kazandık. Ve nihayet 2 gün önce suyu 1900 metre öteye taşıyacak dağıtım şebekesinin ilk etabının ihalesine çıktık. Bu yıl içinde otellerden başlayarak jeotermal suyu kullandırmaya başlıyoruz. İlk adım atıldı, vaatler tutuluyor, 40 yıllık hayal gerçek oluyor. Hayırlı uğurlu olsun.

Bütün kalbimle inanıyorum ki, doksandört yıl önceki atalarımızı nasıl bugün rahmetle ve minnetle anıyorsak, bizim torunlarımız da bu günü bir başlangıç olarak kabul edip şükranla anacaklardır.

Çünkü bugünden itibaren, jeotermali, güneşi ve rüzgarı bu topraklarda yaşayan insanların hayatlarını kolaylaştıran, iyileştiren bir kaldıraç olarak kullanmaya başlıyoruz.

İnanıyorum ki, en güzel milliyetçilik te budur, yurtseverlik te budur.

Ve bütün kalbimle inanıyorum ki, tüm Seferihisar’lılar, hem ATA’larımızın onurlu mirasını koruyacak hem de bizden sonraki kuşaklara onurla, huzurla yaşayacakları bir kent bırakacaklardır.

Ve bunu Seferihisar’a ve birbirlerine sahip çıkarak, sımsıkı sarılarak yapacaklardır.

Yaşasın Seferihisar’ın güzel insanları, yaşasın Seferihisar.

Yaşasın Türkiye Cumhuriyetidsc_9198

Karabulut Emlak
YORUMLAR
Mehmet Şefik Balkanlı 19 Eylül 2016 15:09

Değerli Nisan ya da Nesrin Hanım, adınız her ne ise,
Yazınız herhangibir yanıtı bile haketmiyor ama şu kadarını ifade edeyim.
1-Bu ülkenin koşulları bu kadar,
2-Ben şehrin göbeğinde değilim, Şehrin göbeğinde yığılmamak için İstanbul/Şişli gibi bir yeri terkedip buraya geldim,
3-Seferihisar merkezde 5 milyon değil sadece 20.000 kişi yaşıyor, küçük bir kasaba,
4-Belediyenin elektrik ile en küçük bir ilgisi yok, ne üretiyor ne satıyor.
Sevgilerimle..

Cevapla
Nesrin Baygülce 18 Eylül 2016 13:51

Neyin hesabını yapacakmışım Mehmet Bey? Yerleştiğim yoldan ESHOT otobüsü geçiyor, Ağrı dağının tepesinde yaşamıyoruz mahallecek. Ve devlet bana hizmet vermek durumunda. Sizin mantığınıza sahip olan insanlar yüzünden insanlar yığınlar halinde şehirlerde barınıyor, neden elektrik su internet ve alt yapı sadece şehir merkezleri civarında. Neden bu imanlar için 5 mil kişiyle tıkış tıkış yaşayacakmışım? Sizin için şehrin göbeğinden ahkam kesmek pek rahat olsa gerek. Belediyenin benim sesimi duyurmak ve sorunumu çözmeye yardım etmek gibi bir sorumluluğu var. Eğer elektrik projesi yapıyorsa ve satmayı düşünüyorsa benim sorunumu düşünerekte yapmak durumunda, Zaten herşeyi var olan otellere jeotermal sularını taşıma projelerini nasıl yapıyorsa… Birkaç kişi de değiliz 30 kişi dilekçe verdik. Ayrıca evet birkaç kişi bile yatırım yapmak durumunda soruna çare aramak durumunda proje yapmak durumunda. Yazdıklarınız sizin gibi herşeye razı aman canım belediyem diyen vatandaşların görüşü.

Cevapla
Mehmet Şefik Balkanlı 17 Eylül 2016 19:22

Değerli Nisan,
Bilerek konuştuğunuzu sanmıyorum. Elektrik Türkiyede artık belediyelerin işi değil. Her yerin kendine özgü kuralları vardır. Oraya yerleşirken bunun hesabını yapmalıydınız. Hadi telefon ve internet de isteyin. Onlar da yok. Böyle yerlere bir kaç kişi için hiç bir kurum yatırım yapmaz. Hattınızı kendiniz çekeceksiniz. Enerjiniz verilir. Dünyanın her yerinde sistem bu.

Cevapla
Ender BORA 12 Eylül 2016 21:48

KİPA ingiliz TESCO şirketine ait bir zincir diye biliyordum, meğer Rahmetli Priştina kurmuş, öğrenmiş olduk. 11 Eylül’de Sığacık’taki dere üstünde kurulu balık lokantalarından birinde bir şeyler yedim. O derenin içindeki balıkların pislik içinde çırpınışları içler acısı. Su siyaha dönmüş ve içinde bir sürü çöp. Sığacık İtalyada olsaydı çok başka bir yer olurdu. Maalesef vizyonsuz ama şov meraklısı belediye başkanları ile bu kadar.

Cevapla
Yıldız ULU 12 Eylül 2016 19:44

Sayın Başkanım sizinle gurur duyuyoruz Ürkmez projeleri pazar yeri,sanaive sahil gibi müjde bekliyoruz sevgiler

Cevapla
Nisan Baygülce 12 Eylül 2016 16:24

Beyler Kavakdere arasına eshot yoluna elektrik ve su verilecek mi. Susuz elektriksiz geçiyor günlerimiz insaf. Tedaş attı başından bizi paranızı verin direklerinizi trafonuzu dikin diye belediyenin elektriksiz yerler ile ilgili projesi nedir. Otellerin herşeyi var zaten bide jeotermali oldu diyemi sevineceğim. Benim evime elektrik su getirinde sevineyim. Otele gelen müşteriler versin size oy o zaman.

Cevapla
YORUM YAP

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler
Anız yakmanın zararları nelerdir
Anız yakmanın zararları nelerdir
Seferihisar’da ‘ekinezya’ hasadı
Seferihisar’da ‘ekinezya’ hasadı
Soyer’den Akşener’e koku yanıtı: “Kokudan çoktan kurtuldu İzmir”
Soyer’den Akşener’e koku yanıtı: “Kokudan çoktan kurtuldu İzmir”
Yetişkin, yeniden adaylık sorusuna: “Bir sorun olduğunu düşünmüyorum”
Yetişkin, yeniden adaylık sorusuna: “Bir sorun olduğunu düşünmüyorum”