fbpx

Tekne ve kablo hırsızları yakalandı

Tekne ve kablo hırsızları yakalandı
Yayınlanma tarihi : 14 Ekim 2015 10:13

Seferihisar ve Urla‘da tekne motorlarıyla Türk Telekom‘a ait kabloları çaldıkları iddiasıyla polis tarafından yakalanan 7 kişi, çıkarıldıkları mahkemece tutukladı.

Tekne motoru hırsızlıklarının artması üzerine güvenlik kameralarını inceleyen polis, şüphelilerin kullandıkları aracı ve plakasını belirledi. Yapılan araştırma sonucunda, şüphelilerin aracının Gülbahçe Mahallesi mevkiinde olduğunu belirleyen Urla Asayiş ekipleri, zanlıları yakalamak için yolda polis arama noktası oluşturdu. Arama noktasında polisin “Dur” ihtarına uymayan şüpheliler, otomobille kaçmaya başladı. Yaşanan kovalamaca sonucu polis, araçta bulunan E.K., A.S. ve E.Y.’yi, çaldıkları iki tekne motoru, demir kesme makası ve 3 gram esrar ile yakaladı. Üç şüphelinin, Z.B. ve S.Ç’ye ait tekne motorlarını çaldıkları belirlendi. Emniyette suç kayıtları bulunan zanlılar E.K., A.S. ve E.Y. ‘hırsızlık’ suçundan sevk edildikleri adliyede sulh ceza hakimliği tarafından tutuklandı.

Kablo hırsızlığına 4 tutuklama

Seferihisar’da Türk Telekom‘a ait kabloları çaldıkları iddiasıyla gözaltına alınan 5 kişiden 4’ü tutuklandı.

Urla Emniyet Müdürlüğü Türk Telekom‘a ait yeraltı kablo hırsızlığı olaylarının artması üzerine özel ekip kurdu. Ekipler, hırsızlık olaylarının meydana geldiği bölgedeki güvenlik ve Mobese kamera kayıtlarını incelemeye aldı. Elde edilen çok sayıda görüntüyü izleyen polis, olayı gerçekleştiren kişilerin kullandığı aracın plakasını belirledi. Hırsızların kaldıkları yeri saptayıp baskın yapan polis, birçok suçtan kaydı bulunan V.İ., Y.S., F.A., R.A. ve kaydı olmayan O.G.’yi, suçta kullandıkları demir kesme makası ve 27 kilo eritilmiş bakır kablo ile yakaladı. Yapılan araştırmada, şüphelilerin Urla‘da 3 ve Seferihisar’da 1 olmak üzere toplam 4 olayın faaili oldukları ortaya çıktı. İşlemlerin tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edilen şüphelilerden Y.S. savcılıkça serbest bırakılırken, V.İ., F.A., R.A. ve O.G., tutuklandı.

Yorum yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumlar (0)