Seferihisar Emlak

Önceki gün kayyum atamalarını protesto için Emek ve Demokrasi Güçleri öncülüğünde protesto düzenlenmiş, Tunç Soyer de protestoya katılarak yaptığı açıklamada “Soruşturmaya tabi tutulmadan belediye başkanlarının görevden alınması, görevden alınan başkanların yerine meclis üyelerinden birinin yeni başkan seçilmesi gerekirken yasaların yok sayılarak keyfi şekilde seçilmişlerin yerine memurların atanması da asla kabul edilmez” demişti.

Açıklama ilçede gündem olurken, AK Parti İlçe Başkanı Hamit Nişancı “Kayyum atanan belediyelerin başkanları çiçekleri sularken mi görevlerinden alınarak kayyum atandı” diyerek Soyer’e tepki göstermişti.

Tartışma sosyal medyaya da yansırken, #TunçSoyerleGururDuyuyoruz etiketi üzerinden 100’ü geçkin tweet atılarak Tunç Soyer’e destek mesajları verildi.

akin-ildenizCHP İlçe Gençlik Kolları Başkanı Akın İldeniz yaptığı açıklamada, “Tunç Başkanımızın açıklaması gayet net. Hukukun üstünlüğüne vurgu yapıyor. Ne olduğu belli olan bir ajansın açıklamayı çarpıtması, içinde bulunduğumuz zor günlerde Seferihisar siyasetine malzeme edilmesi, insafsızlıktır. Unutulmasın ki, her zamankinden fazla dayanışmaya ihtiyacımız olan günlerden geçiyoruz” diyerek tepki gösterdi.

Son Güncelleme : 05 Ekim 2016 18:58