Seferihisar Emlak

Turabiye mahallesi doğumlu Ezgi Konuk, mahallesinin sorunlarını ve eksiklerini görüp bunları çözmek için 19 yaşında muhtarlığa talip oldu.

Asil Nadir Lisesi’nde orta öğrenimi tamamladıktan sonra üniversiteye gitmeyerek 2019 yerel seçimlerine hazırlanmayı tercih eden Ezgi Konuk, ‘’Mahallemin neresinde bir hüzün, bir sevinç varsa orada yerimi alacağım. Mahalle muhtarı gibi değil, büyüklerimin bir evladı, kardeşi, bacısı, küçüklerimin ablası olup halkımla bir aile sinerjisi yaratacağım. Unutulmaya yüz tutmuş mahalle kültürünü tekrar ayağa kaldıracağıma bütün yüreğimle inanıyorum. Güzel mahallemin nadide insanları her kim olursa olsun, onun amcası, onun çocuğu demeden, her kesimden insana aynı mesafede aynı hoşgörü ile hizmet edeceğim’’ dedi.

Tek işim muhtarlık olacak

Belediye, kaymakamlık, sağlık müdürlüğü ve diğer resmi kurumlarla koordinasyon içinde her hizmeti mahallesine getirmek için çalışacağını kaydeden Konuk, ‘’Mahallem için kiminle görüşülmesi gerekiyorsa onunla görüşeceğim ve hizmet alana kadar o kapıları aşındırmaktan asla geri durmayacağım. Kardeşlerimiz için mahallemizde eksik olan oyun alanlarını, yeşil alanları, planmış fakat hayata geçirilmemiş yeni yolların açılmasını sağlarken, kötü durumdaki yolların düzenlenmesi, ihtiyaç sahibi ailelerin zamanında ve eksiksiz destek almaları, yatalak hastalarımıza il sağlık müdürlüğü elinin uzanması için gerekli görüşmeleri sahada yapacağım. Masa başında veya ek işim olan esnaf dükkanında değil, mahallemin ve sorunların tam ortasında, halkımın yanı başında mahalleme, insanlarımıza hizmet edeceğim. Şu an nişanlı olamama rağmen mahallemi o kadar seviyorum ki evlendiğim zaman da mahallemden ve mahalle halkımdan ayrılmayı asla düşünmüyorum’’ diye konuştu.

Babası esnaf, annesi ev hanımı olan Ezgi Konuk, 3 kardeşin en büyüğü olarak mahallesine hizmet yolunda herkesten destek alacağına inandığını kaydetti.