fbpx

Türkiye keçi lezzetleri Kecheese ile buluşuyor

Türkiye keçi lezzetleri Kecheese ile buluşuyor
Yayınlanma tarihi : 03 Eylül 2015 7:35

İzmir’in Seferihisar ilçesinde üretim yapan keçi sütü ve ürünleri markası Kecheese Türkiye’nin 30 bin noktasında tüketiciyle buluşuyor. Seferihisar’a özgü lezzetleri ulusala taşıdıklarını belirten firma sahibi Özer Türer Kecheese’i “Türkiye’nin keçi lezzetlerinin temsilcisi” olarak tanımlıyor.

Keçi sütü ve ürünlerinin lider markası Kecheese ürünlerini Türkiye’nin 30 bin noktasında tüketiciyle buluşturuyor. Kechese’ekadar insanların marketlerde ve şarküterilerde yüzde yüz keçi sütü bulamadığını ve bu ürünü sağlık için köy köy aradığınıbelirten Türer: “Artık Kecheese ile keçi lezzetlerine Türkiye’nin her yerinden ulaşmak mümkün. Migros’un bine yakınmağazasında ürünlerimiz satılmakta. Ankara, İstanbul başta olmak üzere bölge müdürlüklerimiz çok sayıda bayimiz var” diyerek keçi sütü ve ürünlerinin artık ulaşılabilir olduğuna dikkat çekiyor.

Keçinin ilk evcilleştirilen hayvan, ilk evcilleştirilen coğrafyanın da Anadolu olduğunu belirten Türer şöyle devam etti: “Anadolu insanı 10 bin yıldır keçi ürünleri tüketiyor. Son 30 yıldır keçi ve koyunu büyükbaş ile idame etmeye çalıştık. Coğrafyamız uygun olmadığı için kırmızı et krizine neden oldu. Laktoz intolerans oranının çok yüksek olduğu ülkemizde keçi sütü ürünleri tüketimi çok önemli. Özellikle hamile kadınlar, bebekli anneler, yaşlılar, çocuklar ve dezavantajlı grupların kesinlikle tüketmesi gereken bir ürün”

Kechesee sektörün temsilcisi Türer AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Özer Türer,

“Biz Kecheese’i tek başına ticari bir firma olarak görmüyoruz. Onun için keçi ve ürünleri tanıtımına Kecheese’in tanıtımından çok daha fazla önem veriyoruz. Yılda 10 ton keçi sütü dondurması dağıtıyor, peynir döneri ikram ediyoruz” dedi.

Türer “Seferihisar motor güç”

“Seferihisar sadece Türkiye’nin değil dünyanın en fazla keçi sütü üretildiği coğrafyalardan biri. Saanen ıslahı konusunda önemli çalışmalara evsahipliği yapıyor. Bugün Seferihisar Saaneni diye bir gerçeklik var. Ayrıca  asırlardır keçi otladığı Seferihisar ve yarımada da sütü işlendi, eti değerlendirildi. Hatta sadece Seferihisar’da özgü Armola peyniri, Seferihisar beyazı gibi keçi lezzetleri var.” açıklamasında bulundu.

Yorum yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumlar (1)
  • Aydın dedi ki:

    Özer Bey Seferihisar’ın gururu. Seferihisar’dan çıkan tek ulusal marka kecheese başarılar.