Seferihisar Emlak

Ürkmez’deki Yıldız Otel’de 10 yıldır sahneye çıkan müzik öğretmeni ve müzisyen Şeyh Veli Erener Gökmen, konuklarına yaz döneminde her akşam, kış döneminde ise cumartesi akşamları muhteşem müzik ziyafeti sunuyor.

Ege Üniversitesi Konservatuvarı 1. sınıf öğrencisi Bahar Kökçüoğlu ile birlikte paylaştığı sahnede muhteşem sesi ve saz hakimiyeti ile dikkati çeken Gökmen Hoca, tarzını ‘Dostane Müzik’ olarak adlandırıyor.

Müzik öğretmenliğine Seferihisar Yatılı Bölge Okulu’nda 12 yıl görev yaptıktan sonra  2.5 yıl önce veda eden ve emekliye ayrılan Şeyh Veli Erener Gökmen, müzikle dolu dünyasının seferihisar.com ve Yeni Haber yazarı Tevfik Tortamış’a anlattı:

– Müzik yaşamınızı özetler misiniz?

Ülkemizin çeşitli okullarında yıllarca müzik öğretmenliği yaptım. Mesleğimin son Seferi15 yılı Seferihisar’da geçti. Seferihisar Yatılı Bölge Okulu’nda 12 yıl çalıştıktan sonra 2.5 yıl önce emekli oldum.

– Emeklilik sizi müzikten koparmamış.

Hayatımın hiçbir döneminde müzikten kopmadım. Bugün de müzikle iç içe yaşıyorum. Müzik beni hayata bağlıyor. ‘Müzik ruhun gıdası’ sözü boşuna söylenmemiş…

– Ne tür müzik yapıyorsunuz?

Hepsi var. Halk müziği, folklor, piyano müziği, taverna, müşteri istekleri…

Ticari düşünceyi amatör ruhla bütünleştirdiğimiz bu müziğe kısaca ‘Dostane Müzik’ diyorum… Daha açık ifade ile gönlüme göre takılıyorum…

– Sahne ile ne zaman tanıştınız?

Buca Eğitim Fakültesi Müzik Bölümü’nde okurken sahneye de adım attım. Fuarda 7 yıl süreyle Mustafa Keser’in ekibinde yer aldım. Özay Gönlüm, Neşet Ertaş, Ferdi Özbeğenli gecelerde bulundum.

– Yıldız Otel’de sahneyi Bahar Hanım ile paylaşıyorsunuz.

Üç-dört yıldır birlikte çalışıyoruz. Ege Üniversitesi Konservatuvar Bölümü 1. sınıf öğrencisi olan Bahar Hanım müthiş bir yetenek. Ayrıca ‘Dostane Müzik’ olarak nitelendirdiğim tarz üzerinde çok iyi ekip oluşturduk…

Bahar Hanım çok sesli müzik koroları ile de sahneye çıkıyor. ‘Taş plak sesi’ ile alnında özgün bir isim olarak ün yapıyor.  Ses kademesi yönünden hoca gözüyle istisnai bir yetenek….

– Erdal Bey ile patron-sanatçı ilişkileriniz nasıl gidiyor?

Birbirimizdan farklı bir beklentimiz yok. Ağabey-kardeş gibiyiz. Zaten burada müşterilerimiz ile de dostane yaklaşım içindeyiz. Hep birlikte eğleniyoruz.

– Seferihisarlılara mesajınız?

Kendilerine, ailelerine mutlaka zaman ayırsınlar….

Biz Yıldız Otel’de ailelerin birlikte eğlenebileceği çok güzel bir ortam sunuyoruz. Denizle iç içe olan tesisimizde çok uygun koşullarda tatil yapma imkanı da var. Tüm dostlarımızı Yıldız Otel’e bekliyoruz….

Son Güncelleme : 04 Eylül 2015 11:04