Seferihisar Emlak

Sakızağacı ile Payamlı’yı birbirine bağlayan, Karakoç Deresi’nin denizle buluştuğu noktada bulunan köprü yaklaşık bir yıldır yapılmadı.

Seferihisar Payamlı bölgesinde 2 Şubat 2021 yılında yaşanan sel felaketinin ardından hasar gören Karakoç Deresi köprüsü vatandaşların taleplerine rağmen hala yapılmadı. Seferihisar Belediyesine yazılı olarak da başvuran Doğanbey sakinleri, Seferihisar Belediyesi’nin konuyu İZSU yetkilerine iletilmesine rağmen hala köprünün tamiratına başlanmadı.

Sakızağacı ve Payamlı’yı birbirine bağlayan köprüyü kullanan bölge sakinleri, İZSU yetkililere seslenerek konuyu ivedilikle ve şartsız olarak çözmelerini talep eden vatandaşların tepkisi dinmek bilmiyor. Tepkilerini yaklaşan kış mevsiminden ötürü yüksek sesle dile getiren vatandaşlar  “Geçen kıştan beri bu köprüyü kullanamıyoruz. Çevrede sakinlerinin neredeyse tamamı bu köprüyü kullanıyordu. Köprü yıkıldıktan sonra karşı tarafa geçmek resmen çile oldu. Belediye yetkilileri neyi bekliyorlar anlayamıyoruz. Bu şartlarda aynı sel felaketi tekrar yaşanırsa biz ne yaparız? Belediye kurumlarına gerekli başvuruları yaptık ama ne gelen var nede giden. Bu kadar duyarsız kalınmasına anlam veremiyoruz” diyerek tepkilerini dile getirdiler.