Seferihisar Emlak

Seferihisarlı gazeteci ve Yeni Haber’in Genel  Yayın Koordinatörü Mustafa Karabulut tarafından yazılan ve Seferihisar’ın yakın tarihine ışık tutan YALINAYAK adlı kitabın kırtasiye ve kitapçılardaki satışı başladı.

Seferihisar’daki Bilen Kırtasiye, Okyay Kırtasiye ve Hisar Kırtasiye’de satılmakta olan kitaba 50 lira karşılığında ulaşılabiliyor.

Kitabın geliri ile okuyamayan kız çocuklarına katkıda bulunmak amacıyla çalışmalara başladıklarını kaydeden Mustafa Karabulut, ‘’Ben okuyamadım. İlk ve ortaokulu dışarıdan bitirdim. Günümüzde çok sayıda kız çocuğu da, ailelerinin maddi durumunun elverişsizliği nedeniyle okula gidemiyor. Onların okumasına katkıda bulunmak istiyoruz… Ayrıca YALINAYAK sadece bir anı kitabı değil. Kitapta Seferihisar’da yaşamış çok sayıda kişi ve ailelerle ilgili bölümler de buluyor.

Editörlüğünü gazetemiz köşe yazarı Tevfik Tortamış’ın yaptığı, İstanbul kitap dünyasının önemli isimlerinden Eray Ak’ın son düzeltmeleri gerçekleştirdiği, ünlü senarist ve yapımcı, hemşerimiz Çağan Irmak’ın önsözünü yazdığı eser Seferihisar yakın tarihine ışık tutuyor’’ dedi…