Seferihisar Emlak

Seferihisar belediyesi yaz döneminde düzenlemere başlanacak

KOCAÇAY SEFERİHİSAR’IN VİTRİNİ OLACAK

Seferihisar Belediyesi, yaz döneminde başlatacağı peyzaj çalışmaları ile Kocaçay kenarını hem spor ve dinlenme, hem de çocuk, genç ve ailelerin günlük yaşam alanı haline getirecek

Yıllardır hafriyat ve çöp döküm alanı olarak kullanılan Kocaçay’ı kurtarmak ve 300 dönümlük arazisi ile Seferihisar’a kazandırmak için Seferihisar Belediyesi tarafından proje geliştirildi. Projenin hayata geçirilmesiyle alanda peyzaj çalışması yapılacak ve Tunç Soyer döneminde dikilen ağaçlara yenileri eklenecek.

Çay yatağından kum alımını ve çay yatağına çöp-hafriyat dökümünü önleyecek proje tamamlandığında Kocaçay kenarı Seferihisar’ın günlük yaşamı ile bütünleştirilecek.

Çayın iki tarafında yaya ve bisiklet yolları, çocuk oyun alanları oluşturulacak. Yaya yollarının ve küçük meydancıkların kenarlarına yaşlıların ve vatandaşların dinleneceği çok sayıda bank konulacak. Çay bahçeleri oluşturulacak. Çay havzası atıklardan arındırılarak Seferihisar’ın cennetten bir köşesi haline gelecek:

BÜYÜKŞEHİR DESTEĞİ

Peyzaj çalışmalarına önümüzdeki haftalarda başlayacaklarını kaydeden Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer. Büyükşehir Belediyesi’nden de destek alarak sürdüreceğimiz çalışma sonunda Kocaçay’ın etrafını kent parkı haline getireceğiz. Başkan Soyer, “Söz konusu alanın 100 dönümlük kısmını farklı türlerden ağaçlarla yeşillendirdik. Proje kapsamında yeşillendirme çalışmalarını sürdüreceğiz. Önceki yıllarda çay kenarından geçerken görüntü kirliliği ve kokudan rahatsız olan Seferihisarlılar, önümüzdeki yıllarda çay kenarından geçmekten veya burada zaman geçirmekten büyük keyif alacak’’ diye konuştu.

Antik dönemlerden bu yana Ege’denizine akan Kocaçay, kenarında gerçekleştirilecek düzenlemelerden sonra Seferihisar’ın günlük yaşamı ile bütünleştirilecek. Düzenleme sırasında çay kenarındaki yeşil alanlar da artırılacak.

Düzenlemenin ardından Kocaçay çöp ve hafriyat alanı olmaktan çıkacak.

Yenihaber:  Kocaçay hikayesinin sonunu okuyabilecek miyiz?

Ruhisu yazdı: Seferihisar, Venedik ve hayal etmek

Son Güncelleme : 04 Eylül 2015 11:18