Seferihisar Emlak

CHP İlçe Örgütü tarafından düzenlenen Ürkmez mitingine CHP Seferihisar Adayı İsmail Yetişkin’le birlikte alana gelen Soyer’e, CHP İzmir Milletvekili Ednan Arslan ve parti yöneticileri de eşlik etti.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Tunç Soyer Ürkmezlilere seslendiği konuşmasında, Seferihisar’a ve Ürkmez’e büyükşehirden hizmet etmeye devam edeceğim, Seferihisar adayımız İsmail Yetişkin’i size emanet ediyorum” Önce size bir şey anlatmak istiyorum, geçen hafta Türkiye Cumhuriyeti Hükumeti 24 Uluslararası ihaleye çıktı. 300 bin ton mısır, 30 bin ton pirinç, 200 bin ton patates almak için 24 ayrı uluslar arası ihaleye çıktı. Sevgili kardeşlerim atalarımız cumhuriyeti kurduktan sonra tütün, kayısı, üzüm yetiştirip yurtdışına satmaya başladılar ve kazandıkları para ile bu memlekette fabrikalar kurmaya başladılar. Sümerbank, Şeker fabrikaları, Eti, Tekel onlarca fabrika kurdular, ondan sonra o fabrikaların hepsi satıldı gitti. Biz tekrar satın almaya başladık, geçen yıl Yunanistan’dan 29 milyon dolarlık tütün aldık. Bu bereketli topraklar bereketini mi yitirdi, su kaynaklarımız mı bitti, bizim üreticimiz mi üretmiyor.

 

Ne oldu da samanı, gübreyi ithal eder olduk. Biz bu ithalata devam ettikçe bizim üreticimiz üretimden vazgeçiyor. Sadece 2018 yılında 1 milyon 11 bin kişi işsiz kalmış, bu da 1 milyon hanede yangın var demek, bu hikaye terse sarmaya başladı. Giderek daha büyük sıkıntılar, daha büyük dertler üretmeye başladılar. Onun için biz İzmir’den başlayarak yeni bir hikaye yazacağız. Büyükşehir belediyesi sadece şu 2007 ile 2019 yılları arasında 470 milyon liralık alım desteği yapmış İzmirli üreticiden süt, fide, meyve almış. Şimdi biz İzmir’i tarımsal kalkınmanın baş şehri yapacağız ve bütün Türkiye’de tarım politikaları değişecek, çünkü yaptıkları yanlışı İzmir’e bakıp görecek, Türk milleti görecek ve diyecekler ki biz buna layık değiliz, bizim de İzmir gibi olmamız lazım onun için bu 5 yıl içinde o rakamı 1 milyar liraya çıkartacağız Seferihisar’da mandalina üreticisi sıkıntı yaşar, biz büyükşehir belediyesi olarak Seferihisar, ürkmez ve menderese mandalina üreticisine diyoruz ki ürününüzü büyükşehir belediyesi satın alacak, bu topraklarda üretmeye devam etmemiz lazım, üretmeye devam etmek zorundayız. Çünkü başka türlü bu memlekette refahı büyütemeyiz, biz refahı büyütüp adil paylaşacağız. Onun için siyaset yapıyoruz. Bu topraklarda hak ettiğimiz şekilde yaşatmıyorlar bizi, hak ettiğimiz şekilde yaşamak mümkün bunu biliyoruz. Onun için siyaset yapıyoruz. Onun için tarım politikalarını İzmir’den başlayarak değiştirteceğiz, bu topraklar tekrar üretecek, üretici tekrar üretecek, hep birlikte daha çok kazanacağız. 10 yıldır Seferihisar’da belediye başkalığı yapıyoruz. 10 yıldır bir yığın engel, sıkıntı, zorluğa rağmen Seferihisar’ı bütün dünyanın tanıdığı, gıptayla baktığı, Türkiye’nin hayranlıkla izlediği bir şehir haline getirdik. Ama bu daha başlangıç çünkü 1 Nisan sabahı o koltuğa gittiğimiz zaman Seferihisar ve ürkmez o zorlukların nasıl aşıldığını birer birer görecek. 30 ilçemiz var İzmir’de hepsinden baştan özür diliyorum, Seferihisar’a pozitif ayrımcılık yapmak zorundayım, Çünkü ben Seferihisarlıyım ben Seferihisarlı olmaktan gurur duyuyorum.

Seferihisar’ın dertlerini biliyorum, nasıl aşacağımızı da biliyorum onun için önce Seferihisar’dan başlayacağız ve Seferihisar’ı yükselteceğiz. Bu hükümet dert ve sıkıntı üretiyor, gittikçe herkesin ekmeği küçülüyor, zorluklar büyüyor, bu hükümet 10 sene de bu Seferihisar’a ne yaptı, Otoyol yapıyorlar İzmir’den Kuşadası’na bir tek Seferihisar girişi yapılmıyor. Bu İzmir 10 senede bu millete, devlete 477 milyar para aktarmış, bu süre içinde hükümetten 117 milyar, bu şehir hükümeti ayakta tutuyor ve bu millete 360 milyar lira aktarıyor.

İzmir buna yeter, İzmir bunu yapar.

İzmir Türkiye’nin en güçlü şehri ama hakkımızı da barış içinde, kardeşçe, sevgiyle, saygıyla yapacağız. Seferihisar’a yepyeni bir sanayi sitesi kuracağız, Ürkmezde modern kapalı pazar yapacağız, 8 kmlik sahilimizi dünyanın en güzel plajlarından biri olacak, artık yetki ve güç bizde İsmail Başkan ile ve bu çok kıymetli çalışma arkadaşlarımız ile birlikte gerçekten kaldığımız yerden devam edeceğiz. Ben veda etmiyorum, Seferihisar’ı ve Ürkmez’i çok daha yukarıya taşıyacağımızı bilerek büyükşehire gidip imkanları Seferihisar ve ürkmez için seferber etmeye gidiyorum. 10 yıl önce kurduğumuz hayal Seferihisar’ı istiridyenin içindeki bir inciye benzetiyorduk onu çıkartacağız bütün dünyaya göstereceğiz, adım adım yaptık ama şimdi Seferihisar’ı ve Ürkmez’i bambaşka bir gelecek bekliyor.

10 yılda en güzel anıları yaşattınız, Bana güvendiniz bende size çok güvendim ve bu sevgiyle, aşkla, canla başla yapmak istiyorum, biz kurtuluş savaşının 100. Yılı ve cumhuriyetin 100. Yılında İsmail Başkanım ve çalışma arkadaşları ile birlikte cumhuriyetin erdemlerini ilkelerini buradan başlayarak bütün Türkiye’ye anlatmaya başlayacağız ki bütün Türkiye Mustafa kemal Atatürk’ü ve cumhuriyeti yeni bir yüzyıla buradan başlayarak taşıyacağız.

İyi ki Seferihisarlıyım. Seferihisarlı olmaktan gurur duyuyorum ” dedi.

Millet İttifakı Seferihisar Belediye Başkan Adayı İsmail Yetişkin şöyle dedi: “Sevgili can dostlar, hemşerilerim, yol arkadaşlarım hepiniz hoş geldiniz, sizlere Nazım Hikmet’in bir dörtlüğü ile seslenmek istiyorum” yaşamak bir ağaç gibi, tek ve hür, bir orman gibi kardeşçesine, bu hasret bizim” Sevgili arkadaşlar 31 Mart Millet İttifakına vereceğiniz değerli oylarınızla 17 yıllık AKP zulmüne dur diyeceksiniz. Halkımızın barışla, özgürlüğe, demokrasiye, adalete duyduğu özlem sona erecektir. Sevgili arkadaşlar 24 Haziran seçimlerinde hep beraber tek vücut olduk. Hep beraber tek adam rejimine karşı durduk. Siz den 31 Mart seçimlerinde de aynı dik duruşunuzu bekliyorum. Sevgili dostlar inanıyorum ki Seferihisar AKP belediyesi olmayacak. 24 Haziran gecesinde diyorlardı ki tek adam rejiminde ekonomi güçlenecek, üretim artacak peki ne oldu hangi üreticinin yüzü gülüyor. Onlar sadece milleti kuru soğana muhtaç ettiler, Sevgili dostlar her şey hüsran, bu hükümet sınıfta kaldı. Sevgili dostlarım ben sizin o nasırlı ellerinizdeki, alın terinizdeki emeği çok iyi biliyorum. Onun için üreticiden alarak üreticinin ekmeğini büyülteceğiz, üreticinin yüzünü güldüreceğiz, Seferihisar’da çocuklarımıza yemyeşil bir doğa, masmavi bir deniz, tertemiz bir hava miras bırakacağız. 2009’da başlattığımız kültürel, sanatsal ve tarımsal faaliyetleri arttırarak devam ettireceğiz. Tüm Seferihisarlıları koca başkanınız olarak hiç kimseyi ötekileştirmeden kucaklayacağım, gençlerimizin yarınlara güvenle bakabilmeleri için aşsız evi işsiz genç bırakmayacağım, Ürkmez’de yaşayan kardeşlerimizin mutluluğundan, huzurundan, aşından, işinden ben sorumluyum”.