Nişancı’dan referandum açıklaması

Nişancı’dan referandum açıklaması

3

Merakla beklenen referandum sonuçları dün belli oldu. Referandumda ‘evet’ler yüzde 51.4, ‘hayır’lar yüzde 48.6 oy oranına ulaştı.

Cumhuriyet tarihinin 7. anayasa referandumu yönetim sistemi değişikliğiyle sonuçlandı ve sandıktan 1.3 milyon oy farkla ‘evet’ çıktı.

Seferihisar’da ise ‘evet’ler 7331 oy ile %29’da kalırken, ‘hayır’lar 17839 oy ile %71’e ulaştı.

AK Parti İlçe Başkanı Hamit Nişancı, referandumla ilgili Yeni haber Gazetesi’ne açıklamalarda bulundu. Nişancı, Güzelbahçe (%18), Urla(%20) gibi CHP yönetimindeki komşu ilçelere göre oy oranının iyi düzeyde olduğunu belirterek, “Halkımızın kararına saygılıyız. Şimdiye kadar yaptığımız gibi ulaşım, sağlık, altyapı ve turizm alanındaki hükümet yatırımları artarak devam edecek. Siyaset gözetmeden hizmete devam edeceğiz.

Referandum kampanyası boyunca Seferihisar’a gelen, halimizi hatırımızı soran tüm İzmir milletvekillerimize projelerimizi, vizyonumuzu anlattık. Çok da güzel geri dönüşler aldık. Türkiye gibi biz de vitesi yükselteceğiz” dedi.

3 Comments

 1. Cihan ELÇİ

  ADAY OLABİLİRİM
  2010 lu yıllarda AK partide 5 yıl bağımsız olarak çalışmış idim. Hattâ vatandaş işyerimi AK DİLEKÇE olarak AK PARTİ nin birnevi bir iletişim bürosu olarak benimsemiş, tüm sorunları için işyerime gelen çok sayıda vatandaşa AK PARTİ menfaatine yönelik ücretsiz çok sayıda ilgili kurumlara yazismalarinda yardımcı olduk.

  BELEDIYEYİ DENETLETTİM TEMİZ ÇIKTI

  Ak Parti de çalışırken, Sayın Idris Naim Şahin içişleri bakanı idi. Arada telefonla da göŕüştüğüm sevdiğim bir bakandi. Seferihisar belediyesini genel anlamda denetlenmesi için müracaatlarıma yanıt veren sayın Bakan müfettişler göndermiş ve kaymakamlikta ifadem alınmıştı. Ancak bir sonuç çıkmadı. Çıksaydı açılacak davada tanık olarak dinlenmem gerekti.

  AK PARTI DE HAKKIM VAR

  Evet,Ak partide gerçekten manevi açıdan hakkım vardı. Hala var. Bazı adaylardan çok daha fazla medeni cesaretli ve halkın içinden biri olup, halkın sorunlarıyla temas halinde bir AK partili olsamda, daima bazı menfaat güdümlü kişiler AK partide adeta bir set oluşturmuş idi ve bu duvarı kuramadık. Ancak Sayın Cumhurbaşkanım şayet bazı vekillerimiz ve benim yazışmalarımi degerlendirirse, tabiki AK PARTI den aday olmak isterim.

 2. Cihan ELÇİ

  Yukarıda belirttiğim hususların yanısıra, Ak Parti yi gariban halk kitlesi iktidar yaptı. ÖNCELİKLE ak parti olarak bu hususu asla gözardı edemeyiz. Ancak, biz Ak Parti olarak şimdiye kadar gariban vatandaşa sahip çıkamadık. Gariban halk kesiminin beklentilerini de karşılayamadık. Bizim politika anlayışımız sokaktaki, kahvedeki vatandaşın soruhlarına hiçbir zaman hitap etmedi. Uzun yıllar AK PARTİ farklı alanlarda bazı kişiler tarafından adeta bir ticarethane olarak kullanıldı. Bu hususları sayın cumhurbaşkanına da bildirdim. Bu tarz politika ve siyaset anlayışına son verilmesi için, gerçek AK PARTI li ler olarak seberberiz.Farkli tarz anlatımlar ve yorumları artık kaideye bile almıyoruz

 3. Cihan ELÇİ

  AK PARTİ IZMIR GENELINDE HALK OYLAMASI SONUCU AĞIR YARA ALMIŞTIR. SANIRIM 2017 RAMAZAN BAYRAMI SONRASI AK PARTİ İL VE İLÇE TEŞKİLATLARINDA KÖKLÜ DEĞİŞİME GİDECEKTİR. ÖNCELİKLE IL VE ILÇE TESKILATARININ YANLIŞLARINI BESLEYEN, ARKA ÇIKAN KISILER VAR GENEL MERKEZ DE. BUNLARINDA TESPITI YAPILARAK AYIKLANACAK. OYLE NISANCI NIN ANLATIMLARI SEKLINDE AK PARTI CAMIASINDA HOŞ KARŞILANMADI BU REFERANDUM SONUCU.

Cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu haber dikkatinizi çekebilir

Seferihisar sahilleri sezona hazır

Ürkmez ve Doğanbey’den sonra Akarca sahilleri de yaz