Seferihisar Emlak

Ak Parti İzmir Milletvekili Cemal Bekle, dezavantajlı kadınların istihdamına yönelik çalışmalarına bir yenisini ekledi.

Bekle, Ak Parti Sosyal Politikalardan Sorumlu Başkan Yardımcılığı görevine atanmasının ardından ilk projesini bugün Seferihisar’da hayata geçirdi.

Toplumsal cinsiyet eşitliğinin önemini vurgulayan Bekle, “Sadece Seferihisar’da değil Türkiye’nin her yerindeki dezavantajlı kadınları istihdama katılmalarını sağlayacak çalışmalar yapacağız” dedi.

Toplamda 100 kadına Arıcılık konusunda eğitim, alan ve malzeme tedariğinin yapılacağı proje için Seferihisar’da düzenlenen toplantıya, Ak Parti MKYK Üyesi Aydın Milletvekili Metin Yavuz, Vali Yardımcısı ve Seferihisar İlçe Kaymakamvekili Barış Demirtaş, Narlıdere Kaymakamı Suat Dervisoğlu, İŞKUR İzmir İl Müdürü Kadri Kabak, İlçe Tarım Müdürü Ali Özdemir, KADIN ve Demokrasi Derneği (KADEM) İzmir İl Temsilcisi Arzu Günaydın, Ak Parti İl Yönetim Kurulu Üyesi Selim Kalemci, Ak Parti Seferihisar İlçe Başkanı Ahmet Aydın ve Türkiye Tarım Hayvancılık ve Arıcılık Dayanışma Platformu Genel Başkanı Mustafa Sarıoğlu katıldı. İzmir’de ilk ve tek kadın arıcı çiftçisi Aslıhan Özşahin’in bal üretimi yaptığı yerde gerçekleşen toplantıda verilecek destekler üzerine fikir alışverişi yapıldı.