Seferihisar Emlak

Seferihisar’ın ilk yazılı ve görsel yayın kuruluşları olarak 41. yaşımızı kutlamanın heyecanı içindeyiz.  Seferihisar’ın yakın tarihine GÜRSES,  ÖZGÜRSES, YENİ HABER gazeteleri ve haber sitemiz Seferihisar.com ile ışık tuttuk, bölgemizin gelişmesi ve daima ileriye gitmesine yönelik bir yayın politikası izledik. Seferihisar’ı seven usta kalemlerin köşe yazılarıyla da sayfalarımızı renklendirdik. Bölgedeki haber üstünlüğümüz, Genel Yayın Koordinatörümüz Mustafa Karabulut’un yayınladığı ‘YALINAYAK’ adlı eser ile de taçlandı.

Gazetemizin ilk ismi ÖZGÜRSES idi. 12 Eylül 1980 İhtilali’nden sonra Cuntacılar’ın, “Bu gazetenin adı niçin ÖZGÜRSES, bu isimle bir şeyler mi ima ediyorsunuz’’ sorularıyla karşılaştık. 

İsmin, yayın alanımızdaki Özdere, Gümüldür, Ürkmez ve Seferihisar’ın ilk harf ve hecelerinden oluştuğunu anlattık. Ancak baskı ve soruların arkası kesilmeyince yayın hayatımıza GÜRSES olarak devam ettik. 

Bu kez de askeri yönetimden güç alan Kaymakam Mustafa İngenç  hoşuna gitmeyen birkaç haberin ardından  gününde yayınlanmadığı gerekçesiyle GÜRSES’i kapattı.

Ancak baskı ve yıldırma politikaları bizi yolumuzdan döndüremezdi. Bu kez YENİ HABER adı altında yayınımızı sürdürdük. 

Yaklaşık 30 yıldır bölgenin en etkin yayın organı olan YENİ HABER, yayınını Seferihisar’a hizmet amacı doğrultusunda aynı kararlılıkta sürdürüyor.  Bundan sonra da herhangi bir siyasi kuruluşun veya kişinin etkisinde kalmadan, herhangi bir kurum ve kişiyi sadece Seferihisar’a katkıları veya verdiği zararlar açısından değerlendirerek yürüyüşünü sürdürecektir. 

Bu temel ilke doğrultusunda dayandığımız tek güç de Seferihisar halkı olacaktır.