fbpx

Ağaç kesmeye büyükşehirden jet yanıt

Ağaç kesmeye büyükşehirden jet yanıt
Yayınlanma tarihi : 11 Aralık 2014 11:01 - Güncellenme tarihi : 02 Eylül 2015 11:02

AK Parti İlçe Başkan Nişancı’nın Seferihisar Meydan Projesi kapsamında ağaç kesildiği iddiasına jet yanıt geldi.

“KESMEDİK, FIRTINADAN…”

İzmir Büyükşehir Belediyesi, AK Parti  Seferihisar İlçe Başkanı Hamit Nişancı’nın “Büyükşehir Belediyesi, Seferihisar Meydan Projesi kapsamında bölgedeki ağaçları kesiyor” şeklindeki iddiasının gerçeği yansıtmadığını açıkladı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada şu bilgilere yer verildi: “Belediyemiz tarafından yürütülen Seferihisar Kültür Merkezi ve Çevre Düzenlemesi işi, mevcut ağaçların korunması ve öneri ağaçların dikilmesi planlanarak projelendirilmiştir. Söz konusu 12 bin 500 metrekare alanda rölevesi alınıp (Çap, büyüklük ve cinsinin kayıt altına alınması) korunan 3 adet kavak, 2 adet defne, 1 adet limon, 1 adet zeytin, 1 adet mimoza, 44 adet çam, 5 adet palmiye, 24 adet dut, 1 adet çınar ve menşei belli olmayan 1 adet ağaç olmak üzere toplam 83 ağaç projede işlidir. Ve söz konusu proje kapsamında, Büyükşehir Belediyesi tarafından 64 tane daha ağaç dikilmesi planlanmaktadır. Ancak geçtiğimiz Salı gecesi (09.12.2014) çıkan şiddetli fırtınada bir çam ağacımız devrilmiş ve bu durum Büyükşehir ekipleri tarafından Seferihisar Belediyesi’ne bildirilmiştir.

Ağacın köklerinin zayıf olması nedeniyle yeniden dikilemeyeceği tesbit edilince, bu durum Seferihisar Belediyesi çalışanları tarafından ekteki tutanakla tespit edilerek alandan kaldırılmıştır. Bu olay dışında, proje alanındaki ağaçların kesilmesi gibi bir durum asla söz konusu değildir. Aksine projede işli olan mevcut ağaçlarla birlikte yeşil doku daha da artırılacaktır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Yorum yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumlar (0)