Seferihisar Emlak

Seferihisar’ın en işlek caddelerinden ve ilçeye girişi olan Atatürk Caddesi trafiğe kapatılıyor. Amaç ilçe merkezini alışveriş merkezi haline getirmek.

Tunç Soyer yönetime geldiği günden bu yana zaman zaman kapanması için girişimde bulunan Atatürk Caddesi bazı esnaf ve vatandaşların ‘kapansın veya kapanmasın’ tartışmalarıyla  devamlı ertelenmişti.DSC_9637

Sonucu anket belirledi ve ankette  ‘kapansın’ çıktı.

İlçe halkının sesine kulak veren Belediye Başkanı Tunç Soyer kesin kararını vermesi için ilçe halkından anket yaptırdı. Anket sonuçlarında yüzde yetmişin üzerinde katılımcı ‘kapansın’ dedi ve kamuoyu yoklamasının ardından Başkan Tunç Soyer ve yönetimi caddeyi trafiğe kapatma kararı verdi.

DSC_0687SALI PAZARI CADDEYE TAŞINIYOR

Kapanma kararının ardından kapalı pazar yerine Salı günleri tezgah açan yerli üreticiler de Atatürk caddesinde tüketicilerle buluşacak.DSC_8584SOYER, DÖRT GÜNLÜK DENEME SÜRECİ BAŞLATACAĞIZ.

Seferihisarlı bazı esnaf ve vatandaşların “kapansın veya kapanmasın” eleştirilerine duyarsız kalmayacaklarını belirten Belediye Başkanı Tunç SoyerAtatürk Caddesinin kapanmasıyla ilgili 2010 yılında UKOME kararı aldık, ancak bazı esnaf ve ilçe halkımızın kapansın veya kapanmasın eleştirileri üzerine anket yaptırdık. Ankete katılan vatandaşlarımızın yüzde yetmişi kapansın, yüzde yirmisi kapanmasın ve yüzde on civarında katılımcımız çekimser kaldı.

Ancak anket sonuçlarında halkımızın her ne kadar yüzde yetmişi ‘kapansın’ yönünde oy kullansa da biz yinede 4 günlük deneme sürecinde caddeyi trafiğe kapatacağız. Halkımız memnun olursa kararımızı devam ettirecek, değilse kararımızdan vaz geçeceğiz” diyen Başkan Soyer her kararımızı halkın istediği doğrultuda kalıcı haline getireceğiz. Halkımızın istemediği bir karar karşısında diretmemizin hiçbir anlamı olamaz” dedi.HAVA FOTOLARI TAM 941Atatürk Caddesi 13 Temmuz Pazartesi gününden itibaren kapama kararı uygulamaya geçilecek ve cadde trafiğe kapatılacak.DSC_9642