Seferihisar Emlak

İzmir Milletvekili Atilla Sertel, bu günlerde kıran kırana bir hal alan delege seçimlerini eleştirdi, bu sistemin bir an önce daha sağlıklı bir sistemle değiştirilmesi gerektiğinin altını çizdi.

Atilla Sertel, delege seçimlerinin CHP’ye büyük zararlar verdiğini, küskünlükleri artırdığını ve parti içinde onarılması güç tartışmaların yaşanmasına neden olduğunu söyledi.

Gazetemize bir açıklama yapan Atilla Sertel, “Bugünlerde Türkiye’nin tüm il ve ilçelerinde delege seçimleri yapılıyor. Cumhuriyet Halk Partisi’nde delege seçimleri özellikle büyük illerde ve CHPli belediyelerin olduğu bölgelerde kıran kırana sürüyor.

Bir mahallede karşıtlık ve kırgınlık yaratmaya neden olan delege seçimleri, ilçe başkanlığı seçiminde de artarak sürüyor.

Bana sorarsanız delege seçimlerinin kaldırılmasını, etkin, katılımcı, sorumluluklarını yerine getiren üyelerin katılımı ile ilçe ve il seçimlerinin yapılmasını isterim.

Partimizde delege sisteminin yarattığı kırgınlık, kızgınlık ve öfkenin kalıcı hale gelmesinin yarattığı sıkıntıları tüzük kurultayında tartışılmalı ve çözüm yolları bulunmalıdır.” dedi.

Sertel, bu sistemin partide kalıcı hasarlar yarattığını da sözlerine ekledi ve “Hiçbirimiz parti içi mücadelelerin kavga veya kırgınlık derecesinde büyümesine razı değiliz. Ama ne yazık ki bu sistemde kalıcı kırgınlıklar, düşmanlıklar meydana geliyor.

Bundan zarar gören de parti oluyor. Şimdi bakıyoruz Türkiye’nin her bölgesinde inanılmaz bir mücadele sürüyor. Kırgınlık haberleri alıyorum, şikayetlerin ardı arkası kesilmiyor.

Bu işin kurultayda çözümlenmesi benim fikrime göre şart. İl ve ilçe seçimlerinin üyelerin katılımı ile yapılması doğru bir sistem gibi görünüyor. Bu işin kurultayda görüşülmesi ve kalıcı olarak düzeltilmesi gerekiyor” şeklinde konuştu.