fbpx

Aydın: “Yerel yönetimle hükümet beraber çalışmalı”

Ak Parti İlçe Teşkilatı, Yeni Haber’i ziyaret etti
Aydın: “Yerel yönetimle hükümet beraber çalışmalı”
Yayınlanma tarihi : 17 Ağustos 2021 2:40

Ak Parti Seferihisar İlçe Başkanı Ahmet Aydın, İlçe Başkan Yardımcısı, Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkanı Fikriye Sayarer ve Belediye Meclis Üyesi Serdal Yersel, Yeni Haber gazetesini ziyaret etti. Ziyarette gazetemiz Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Karabulut yer aldı.

Buluşmada Seferihisar gündemine ilişkin konular ele alındı. Trafik sorunun masaya yatırıldığı görüşmede çözümler üzerine fikir alışverişinde bulunuldu. Yerel yönetimlerin daha aktif çalışması gerektiğini savunan Aydın, ay sonu itibarı ile sanayi trafiğinin çözüleceğini “Sanayi yolu çift gidiş gelişler ve cep yolla çözülecek. Mülkiyet sorunu da çözülecek. Buna Seferihisar Belediyesi’nin de bütçe ayırması lazım.” ifadeleri ile açıkladı.

TOKİ PROJESİ

Camiikebir Mahallesinde yapılacak olan TOKİ projesine değinen Aydın, ev sahibi yapılan yurttaşların yüzde 20’sinin Seferihisar’dan geri kalanının ise Seferihisar dışından gelen yurttaşlar olduğunu söyledi. İZSU’nun projeye su sağlamamasını eleştiren Aydın, TOKİ’den Sığacık’a yol yapılması gerektiğinin altını çizdi. Aydın şöyle konuştu; “Mutlaka bir yol yapılmalı, yoksa trafik sorunu yaşayacağız. İzmir Büyükşehir Belediyesi yapmazsa, Karayolları Genel Müdürlüğü’ne yaptıracağız. Bu konuda mutlaka yerel yönetimle merkezi hükümet beraber çalışmalı.”

TAKSİ SORUNU

Aydın, gazetemiz Genel Yayın Yönetmeni Karabulut’un “Hükümet temsilcisi olarak Seferihisar’da en çok neyi başarmak istiyorsunuz?” sorusunu “İzmir yolu için çok çalıştım. Bu süreçte üç Karayolları Bölge Müdürü değişti. Yolun aydınlatması yapıldı, drenaj uygulamaları değişti.” ifadeleri ile yanıtladı.

Seferihisar’daki taksi sorunu hakkında da konuşan Aydın, esnafı mağdur etmeden çözüm yolu bulunabileceğini “Yerel yönetimin bu konuya müdahale etmesi lazım. Taksi sorunu Çeşme’de İzmir’de nasıl çözüldüyse burada da çözülebilir” ifadeleri ile açıkladı.

Yorum yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumlar (1)
  • Sadık İnce dedi ki:

    TOKİ proje alanını henüz yeni gördüm. Maşallah çok hızlı ilerliyor. 1.etabı 10 ay sonra teslim edilecekmiş. Çok güzel bir yer tesbit edilmiş. Buradan geçen Sığacık yolu biraz bakımsız olmakla birlikte Sığacık için can damarı gibi. Yoksa eski Sığacık yolu ve şehir içi yolu felç olurdu. Çift gidiş dönüşlü güzel bir bölünmüş yol olursa Seferihisar ve Sığacık için çok süper bir durum olur. Belki de Sığacık’ı bir Alaçatı çıtasına yükseltir.Kenarları güzelce ağaçlandırılmış iddialı bir turizm yolu olsa gerçekten çok güzel olur. Gözsüzler Caddesi de güzel bir yürüyüş ve bisiklet parkuru olabilir bence.