Seferihisar Emlak

Ak Parti Seferihisar İlçe Başkanı Ahmet Aydın, İlçe Başkan Yardımcısı, Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkanı Fikriye Sayarer ve Belediye Meclis Üyesi Serdal Yersel, Yeni Haber gazetesini ziyaret etti. Ziyarette gazetemiz Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Karabulut yer aldı.

Buluşmada Seferihisar gündemine ilişkin konular ele alındı. Trafik sorunun masaya yatırıldığı görüşmede çözümler üzerine fikir alışverişinde bulunuldu. Yerel yönetimlerin daha aktif çalışması gerektiğini savunan Aydın, ay sonu itibarı ile sanayi trafiğinin çözüleceğini “Sanayi yolu çift gidiş gelişler ve cep yolla çözülecek. Mülkiyet sorunu da çözülecek. Buna Seferihisar Belediyesi’nin de bütçe ayırması lazım.” ifadeleri ile açıkladı.

TOKİ PROJESİ

Camiikebir Mahallesinde yapılacak olan TOKİ projesine değinen Aydın, ev sahibi yapılan yurttaşların yüzde 20’sinin Seferihisar’dan geri kalanının ise Seferihisar dışından gelen yurttaşlar olduğunu söyledi. İZSU’nun projeye su sağlamamasını eleştiren Aydın, TOKİ’den Sığacık’a yol yapılması gerektiğinin altını çizdi. Aydın şöyle konuştu; “Mutlaka bir yol yapılmalı, yoksa trafik sorunu yaşayacağız. İzmir Büyükşehir Belediyesi yapmazsa, Karayolları Genel Müdürlüğü’ne yaptıracağız. Bu konuda mutlaka yerel yönetimle merkezi hükümet beraber çalışmalı.”

TAKSİ SORUNU

Aydın, gazetemiz Genel Yayın Yönetmeni Karabulut’un “Hükümet temsilcisi olarak Seferihisar’da en çok neyi başarmak istiyorsunuz?” sorusunu “İzmir yolu için çok çalıştım. Bu süreçte üç Karayolları Bölge Müdürü değişti. Yolun aydınlatması yapıldı, drenaj uygulamaları değişti.” ifadeleri ile yanıtladı.

Seferihisar’daki taksi sorunu hakkında da konuşan Aydın, esnafı mağdur etmeden çözüm yolu bulunabileceğini “Yerel yönetimin bu konuya müdahale etmesi lazım. Taksi sorunu Çeşme’de İzmir’de nasıl çözüldüyse burada da çözülebilir” ifadeleri ile açıkladı.