Seferihisar Emlak

Orman ve Su İşleri Bakanı ve AK Parti İzmir 1. Bölge milletvekili adayı Veysel Eroğlu Beyler köyünde on yıllardır sürdürülen geleneksel hıdrellez kutlamalarına konuk oldu. Ziyareti sırasında ilçenin sorunlarını da dinleyen Bakan Eroğlu, Kavakdere Barajı sulama şebekesi, Seferihisar Barajı sulama hattı ve meteoroloji alanının eğitim amaçlı tahsisi konusunda da müjdeli haberler verdi.

Beyler hıdrelez ziyaretinden sonra AK Parti Seferihisar ilçe teşkilatını da ziyaret eden Bakan Eroğlu, İlçe Başkanı Hamit Nişancı ile de uzun bir görüşme yaptı.

Görüşmenin ardından bir açıklama yapan AK Parti Seferihisar İlçe Başkanı Hamit Nişancı, ”Bakanımız Seferihisar Barajı sulama hattının yenilenmesi için İller Bankası’ndan belediyeye 6 milyon lira ödeme yapılacağını, Kavakdere Barajı isale hattının yenileneceğini ve ilçe merkezinde kalan ve metoroloji alanı olarak bilinen 8 dönümlük alanın da eğitim amaçlı olarak ilçe halkına tahsis edileceği konusunda söz verdi” dedi.

Hamit Nişancı, Beyler köyünde yıllardır devam eden geleneksel hıdrellez şenliklerine ilk kez bakan düzeyinde bir katılımın olduğunu belirterek, ”Parti olarak her zaman milletimizin içindeyiz. Gücümüzü milletten alıyoruz” dedi.

.

Tarihinde ilk kez bir bakan hıdrelez kutlamalarına geldi.

Beyler köyünde on yıllardır gelenek haline gelen hıdrelez kutlamalarına ilk kez bir bakan katılmış oldu.

Son Güncelleme : 04 Eylül 2015 10:29