Seferihisar Emlak
5 Eylül Pazar günü Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nce düzenlenecek olan Turkcell Granfondo Bisiklet Yarışı süresince, 06.00-13.00 saatleri arasında Konak Meydanı’ndan Seferihisar’a kadar trafik kapatılacak. Yarışma süresince İzmir İl Emniyet Müdürlüğü görev yapacak.
İZMİRLİLERE UYARI

Konak Meydan önünden başlayacak bisiklet yarışı, Konak Meydanı, Balçova, Narlıdere, Güzelbahçe, Bademler, Urla, Seferihisar gidiş ve dönüş yönündeki güzergah belirtilen saatlerde tamamen trafiğe kapalı olacak.
Yarışma ile ilgili belediyeden yapılan açıklamada “Seyahat planımızı bu doğrultuda yapalım ve işaret, uyarı ve görevli personelin uyarılarını dikkate alalım lütfen” ifadeleri ile yurttaşlara çağrıda bulunuldu.

Sosyal mesafe kurallarına uygun, sağlık önlemleri artırılmış olarak gerçekleşecek yarışta 20’den fazla ülkeden binlerce amatör ve profesyonel bisikletçi pedal çevirecek.

57 ve 105 kilometrelik kısa ve uzun iki parkurdan oluşan yarışta start, Konak Meydanı’ndan verilecek. Balçova, Narlıdere, Güzelbahçe güzergahından geçecek katılımcılar, Urla’nın ardından finiş için yeniden Konak Meydanı’nda buluşacak. Organizasyon, bedensel engelli sporcuların yanı sıra çocuk bisikletseverlerin de yarışına sahne olacak.

13 Haziran’da İstanbul’daki yarışta ‘Pedallar Eğitim için Dönecek’ mottosuyla bir eğitime destek kampanyası gerçekleştiren Turkcell, yarış için hazırlanan sosyal medya kartları ve etkinlikte toplanan teknolojik atıkların geri dönüşümünden elde edilen gelirle salgın döneminde vefat eden sağlık çalışanlarının çocuklarına da burs katkısı sağlamıştı.

Turkcell Granfondo İzmir’de ise Kadın Hekimler Eğitime Destek Vakfı (KAHEV) iş birliğiyle yangında maddi kayba uğrayan ailelerin okul çağındaki çocuklarının eğitimleri için burs toplanacak ve yangın bölgelerinde bulunan okulların tadilatı için harekete geçilecek.