fbpx

Belediyenin Girlen projesine Millet Bahçesi engeli

Sığacık’ın Girlen bölgesine yapılması planlanan projede, kurumlar karşı karşıya geldi.
Belediyenin Girlen projesine Millet Bahçesi engeli
Yayınlanma tarihi : 23 Mayıs 2022 5:28

Nisan’da belediyenin iş makinaları alana girip çalışmalara başlarken, Seferihisar Kaymakamı Dr. Naci Aktaş’ın projeyi durdurduğu öğrenildi.

Projeyi durdurma sebebinin Girlen’e yapılması planlanan Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nın Millet Bahçesi olduğu ifade edilirken, Başkan Yetişkin, duruma tepki gösterdi.

Seferihisar Kaymakamı Dr. Naci Aktaş, gazetemize yaptığı açıklamada, “Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımız Sığacık’a geldiğinde yerinde de bizzat tesbit edildi. Hem o alanda yapılacak olan kaçak yapıların önüne geçmek için hem de Sığacık’a nefes alınabilecek yeşil bir alan yapılabilmesi için Millet Parkı projesine karar verildi, onaylandı. Önümüzdeki aylarda proje Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından gerçekleştirilmeye başlanacak” dedi.

Belediye Başkanı İsmail Yetişkin’in en büyük hayallerimden biri açıklamasını yapıp 3. yıl değerlendirme toplantısında “ 1. Etap peyzaj düzenlemesi Nisan ayında başlayıp Mayıs ayında bitecek. 2. Etap bakanlık onayı bekliyor” açıklamasını yapmıştı.

Yetişkin gazetemize yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Projeye Nisan’da başlıyoruz dedik, projelendirdik, startı verdik ve iş makinalarımız günlerce çalıştı. Girlen’e bizim kazma vurmamızı bekliyorlarmış meğer. Seferihisar’a hizmet edenin başımızın üstünde yeri var. Ancak ben bu ilçenin seçilmiş belediye başkanıyım. Ortak akıl diye algı yapanlar keşke bize de bir danışsaymış. Bir telefonla bize iş makinalarınızı çekin demelerini içime sindiremiyorum. Amaç Seferihisar’a hizmet ise Seferihisar’da Millet Bahçesi yapılacak yer de çoktu. Zamanlama manidar”.

AK Parti Seferihisar İlçe Başkanı Ahmet Aydın da yaptığı açıklamada, bir yıldır üzerinde çalıştıkları Millet Bahçesinin projesini Seferihisar’ı ziyaret eden Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya sunduklarını ve onay aldıklarını söyledi. Başkan Aydın, Seferihisar’ın Sığacık Mahallesi Girlen bölgesinde yıllardır atıl durumda olan alanın Seferihisar’ın en büyük sosyal alanı olacağını ve bir an önce hayata geçmesini heyecanla beklediklerini ifade etti. Millet Bahçesi hakkında detay veren Aydın, “Girlen’de yapılacak Millet Bahçesi, büyük bir yeşil alanı, sosyal donatıları, keyifli vakit geçirilecek aktivite alanları ve yelken sporu için bir tesisin de içinde olacağı 60 bin metrekarelik donanımlı bir alan olacak. Burası için Seferihisar’ın kalbi diyoruz ve Seferihisar’ın kalbine hemşehrilerimizin nefes alacakları bir alan yapacağız” diye konuştu.

Yorum yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumlar (1)
  • Gül Aydın dedi ki:

    Milleti düşünen yok .Millet bahçesiymiş.Biz Seferihisar’a yakın oturuyoruz.Bisikletlet ile denize veya Sıgacık’a gidemiyoruz trafikten.Yürüyüş yolu yok.Bisiklet yolunu da araçlar işgal ediyor.Her an ezilme çarpma korkusu.Ben ce en önemlisi yürüyüş ve Koru aklı geniş bisiklet yolu..Bir de gençler için küçük de olsa ucretsiz futbol harici basket, veleybol sahalarının daha sık olması